Od różnych pomieszczeń w domu oczekuje się czego innego. Nie dotyczy to jedynie ich funkcjonalności, ale też klimatu, który ma w nich panować. Zależy to zarówno od tych pomieszczeń, jak i od indywidualnych preferencji. Sprawdźmy, jak można stworzyć przytulny kącik w sypialni.

Przy urządzaniu sypialni można chcieć uzyskać różny efekt. Dla wielu osób najważniejsze jest, by była to przestrzeń pełna zmysłowości. Uzyskanie tego może być bardzo proste, jeśli postawi się na odpowiednią kolorystykę ścian. Musi być nastrojowa, przytulna, jednym słowem – zmysłowa.

Idealne kolory na ściany w sypialni

Wnętrze, o jakie tutaj chodzi, można uzyskać zarówno dzięki barwom ciepłym, jak i chłodnym. Powinny być one ciemne i wyraziste. Za kwintesencję zmysłowości powszechnie uważa się mocny, ciemniejszy róż. Jest to dobry wybór na kolor ścian w sypialni. Nie jest tak jaskrawy, jak wyrazista czerwień, a tworzy wnętrze nie tylko oddziałujące na zmysły, ale też ciepłe i pogodne. Jeśli chce się wybrać czerwień i to na wszystkie ściany, to najlepiej ciemny i zgaszony odcień.

Wnętrze pełne tajemniczości, niezwykłości i przytulności można uzyskać dzięki wybraniu fioletu. To idealny kompromis między barwami ciepłymi a chłodnymi. Jeśli woli się zmysłowe kolory do sypialni, ale chłodniejsze, to doskonałym wyborem są turkus oraz ciemna szarość. Barwa turkusowa to kolor łączący w sobie niebieski i zielony. Bardzo sprzyja relaksowi, a przy tym jest jedną z najbardziej zmysłowych. Szarość jest obecnie bardzo modna. Do sypialni, jeśli ma być w niej przytulnie, warto wybrać ciemny jej odcień. By nie było zbyt smutno, można dodać kolorowe dodatki. Można wybrać do tego wnętrza także czerń. Zmysłowości i tajemniczości nie można tej barwie odmówić. Jest to jednak wybór dla odważnych. Nawet jeśli lubi się ją, to warto wcześniej pooglądać na zdjęciach czarne sypialnie, by mieć pewność, że takie wnętrze będzie odpowiadać.

Zmysłowe kolory na wszystkie czy wybrane ściany?

Każda z zaproponowanych tutaj opcji zapewnia bardzo mocny efekt. Nie ma więc konieczności, by malować na takie kolory wszystkie ściany. Można pomalować tak nawet jedną, ale wtedy koniecznych będzie sporo dodatków o tej samej barwie. Ważne jest, by w wybranym kolorze były duże płaszczyzny, jak ściany, dywan, narzuta, zasłony. Wtedy będzie ona tworzyć klimat panujący we wnętrzu. Malowanie jedynie jednej czy dwóch ze ścian to może być dobra opcja, jeśli wybiera się mocny róż albo czerń. Pierwsza z tych barw jest bardzo wyrazistą, a druga bardzo ciemną. Jednak i przy innych można taką opcję rozważyć. By wybrać najlepiej, warto się zastanowić, na ile lubi się zaciszność.

Szukasz inspiracji dla swojej sypialni? Sprawdź porady na Beckers.pl i odkryj nowe możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here