Jaki ekspres do kawy wybrać?

Marzeniem każdego smakosza kawy, jest zakup ekspresu. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni model. Jest bardzo duży wybór ekspresów bardzo drogich, jak i tych tańszych, a wcale nie gorszych. Warto przyjrzeć się im trochę bliżej i sprawdzić czy posiadają funkcje, które będą zadowalające. Sprawdzić należy takie parametry, jak: ciśnienie ekspresu, rozmiary, młynek do kawy, płyta podgrzewająca, moc oraz wielkość pojemników na wodę i kawę. Wybierz ekspres idealny dla siebie!

Ekspres do małej kuchni

Uroczy jak cukierek i jednocześnie bardzo zgrabny jest ekspres marki Dolce Gusto Krups Nescafe, wprost idealnie wpisuje się we wnętrze małej kuchni. Jest to ekspres kapsułkowy, działa pod ciśnieniem 15 barów, pojemność zbiornika wynosi 0,6 litra i sterowany jest mechanicznie. Koszt tego urządzenia to około 200 złotych.

Innym bardzo ciekawym ekspresem jest już trochę większy model Krups Roma EA 8108. Działa również pod ciśnieniem 15 barów, a tryb ekspresu jest automatyczny. Ekspres wyposażony jest również w spieniacz do mleka. Zbiornik na wodę ma już większą pojemność bo 1,6 litra.

Do małej kuchni bardzo popularne stały się też ekspresy marki Delonghi. Model Delicia o numerze EC685M to już zupełnie inny typ niż poprzednie. Jest to ekspres kolbowy, działa pod ciśnieniem 15 barów, stosuje się do niego kawę mieloną w saszetkach, posiada także dyszę spieniającą mleko oraz automatycznie przygotowuje espresso. Cena na jaką musisz być przygotowany to około 600 złotych.

Ekspresy z wyższej półki

Ekspresy z wyższej półki

Przestronna elegancka kuchnia posiadająca dużo miejsca na blatach roboczych, na pewno pomieści piękny duży ekspres do kawy. Goście, których będziecie częstować pyszną kawką będą zachwyceni.

Na pewno spodoba Ci się ekspres marki Delonghi ECAM 23.460S. To nowoczesny, piękny wygląd, który zachęca do zakupu oraz pyszna kawa, którą przygotujesz w ekspresie bardzo szybko. Ekspres zaparzy dla ciebie caffe late, cappuccino oraz espresso. Urządzenie to posiada także automatyczny program odkamieniania i wygląda bardzo efektownie poprzez funkcję oświetlenia filiżanek.

Jura E60 Piano Black, jest to ekspres wyprodukowany przez solidną, szwajcarską firmę. Dość duży, a przygotujesz w nim jednocześnie dwie kawy. Posiada duży czytelny wyświetlacz, wyposażony jest również w system płukania i czyszczenia, a pojemnik na mleko można umyć w zmywarce. Odpowiednie filtry zapobiegają przed osadzaniem się kamienia, który psuje smak kawy.

Kawiarka dla każdego

Kawiarka dla każdego

Czy znana ci jest kawiarka? Jeśli nie to poświęć jej chwilkę. Jest to łatwe w obsłudze urządzenie, które posiada tylko zbiorniczek na wodę, nad nim zaś usytuowane jest sitko do kawy mielonej. Działa jak mini ekspres ciśnieniowy, para przepływa przez kawę i skrapla się w imbryku. Wybierz kawiarkę, którą możesz postawić na kuchence gazowej, indukcyjnej lub ceramicznej. W zależności od wielkości możesz przygotować w niej 1, 2, 4 lub nawet 6 filiżanek espresso.

Jeśli masz przestronną kuchnię, duży ekspres pięknie będzie do niej pasował. Jeśli masz małą, przytulną kuchenkę, również znajdziesz odpowiedni model dla siebie. Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie dnia przy filiżance ulubionej kawy, świeżo zmielonej i ze spienionym mlekiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here