Jaką tapetę ścienną wybrać

Tapety ścienne powracają w nowym, jeszcze lepszym wydaniu! Od kilku sezonów tapety ścienne stanowią jeden z najmodniejszych elementów aranżacyjnych. Nic dziwnego, są nie tylko przepiękne, ale również funkcjonalniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To świetna alternatywa dla farb, płytek, paneli ściennych czy szkła hartowanego. Jaką tapetę ścienną wybrać? Podpowiadamy!

Jaka tapeta do kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym często panuje wilgoć. Nietrudno tu także o zabrudzenia powstające podczas gotowania. Nie stoi to jednak na przeszkodzie do tego, by ścianę w kuchni ozdobić tapetą. Warto jednak zastanowić się, jaką tapetę wybrać. Od razu odrzuć standardowe flizelinowe tapety, które na pewno nie zdadzą egzaminu. Muszą być bowiem zmywalne i wodoodporne. A takie są właśnie winylowe tapety do kuchni, które od spodu wykonane są z papieru, zaś na wierzchu z winylu. Możesz je bez problemu czyścić – także środkami chemicznymi. Są odporne na wilgoć, promieniowanie UV, zarysowania, a nawet szorowanie.

Jaka tapeta do łazienki?

Podobnie jak w kuchni, w łazience także najlepiej sprawdzi się tapeta winylowa. Dobrą alternatywą może być także tapeta z włókna szklanego lub tapeta laminowana. Każda z nich jest odporna na wilgoć. Co więcej, tapety z włókna szklanego możesz malować farbą. Jeśli więc znudzi Ci się kolor w łazience, będziesz w stanie szybko odmienić aranżację tego wnętrza. Pamiętaj także o tym, że do układania tapet w łazience stosuje się specjalny klej, który zawiera substancje biobójcze. Przed przystąpieniem do pracy upewnij się, jak kłaść tapety oraz jakich narzędzi i akcesoriów do tego potrzebujesz. Dzięki temu na pewno osiągniesz jeszcze lepsze efekty.

Jaka tapeta do przedpokoju?

Przedpokój to miejsce, które dość szybko się brudzi. Szczególnie zimą, gdy wchodzimy do niego w mokrych butach i ubraniach, nietrudno o to, by zachlapać ściany. Jaką zatem tapetę wybrać, by mieć pewność, że wszelkie zabrudzenia uda się z niej usunąć? Tu także dobrą opcją będą tapety winylowe, ale także tapety lateksowe oraz z włókna szklanego. Możesz je bez problemu czyścić przy pomocy detergentu, a przy tym są odporne na zarysowania, rozerwanie i wilgoć.

Jaka tapeta do sypialni?

Sypialnia w odróżnieniu od kuchni, łazienki czy przedpokoju nie jest miejscem, w którym panuje wysoki poziom wilgoci, dlatego tapety do tego pomieszczenia nie muszą mieć żadnych specjalnych właściwości. Stąd też w sypialni doskonale sprawdzą się tapety papierowe. Dobrym wyborem są te dwuwarstwowe – wykazują bowiem wysoką wytrzymałość na zniszczenia. Jednowarstwowe mogą okazać się jednak za cienkie.  Ciekawą opcją są także tapety z włókien naturalnych, czyli bambusa, rafii, trawy morskiej czy sitowia.

Jeśli szukasz tapet w Zamościu, wiele stylowych i funkcjonalnych rozwiązań znajdziesz w salonie wyposażenia wnętrz UNICO Wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here