Jaką lampę do domu wybrać?

Lampy mają swoje praktyczne zastosowanie jakim jest dawanie światła, ale mają również ważną funkcję, jaką jest nadawanie danemu pomieszczeniu stylu oraz konkretnego wyglądu. Lampy są więc nie tylko ważnymi przedmiotami, które oświetlą odpowiednie miejsca w danych pokojach, ale również sprawią, że pomieszczenia nabiorą konkretnej atmosfery.

Lampy do sypialni

Można zdecydować się na małe lampki stojące na szafkach przy łóżku, bądź też wybrać lampy stojące. Przy większych pomieszczeniach poleca się łączyć oba te rodzaje. Na przykład przy dużym lustrze postawić większą lampę stojącą, która będzie stanowiła idealne oświetlenie podczas wybierania codziennych stylizacji, a na stoliku postawić małą lampkę umożliwiającą wieczorne czytanie. Jaki kolor lamp wybrać? Lampka nocna powinna zapewniać mniejsze światło, dlatego zaleca się dobrać do niej ciekawe klosze, na przykład w kolorze czerwonym. Pozwoli to również otrzymać ciepłą, spokojną atmosferę wnętrza. W przypadku lamp stojących – powinny one pasować do reszty mebli oraz przedmiotów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dla przykładu, te w kolorach metalicznych idealnie będą pasowały do lustra.

Lampy do salonu

Salon to pomieszczenie, w którym przyjmuje się gości, ale też miło spędza się wolny czas. Dlatego też w zależności od tego, jak został zaaranżowany ten pokój, należy dobrać odpowiednie lampy. Idealnym rozwiązaniem do kącika książkowego, czyli półki, stolika i fotela będzie lampa stojąca, która oświetli przestrzeń książek oraz osoby czytającej. Można również zamontować lampy LED na półkach, dzięki temu książki będą stylowo podświetlone. W przypadku posiadania dużego salonu, warto zdecydować się na posiadanie kilku stojących lamp, dopasowanych do siebie kolorystycznie. Można również zdecydować się na zakupienie żarówek, których kolor światła steruje się za pomocą pilota. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób można zmieniać wystrój oraz atmosferę panującą w salonie. Prosto dopasować ją zarówno do wieczorów filmowych, czy spotkań ze znajomymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here