Sypialnia to szczególne miejsce w każdym mieszkaniu. To bowiem oaza wypoczynku, relaksu i bezpieczeństwa. Przestrzeń, gdzie ładujemy akumulatory na każdy, następny dzień. Ważne jest zatem stworzenie odpowiedniej atmosfery, na którą wpływa nie tylko wygodne łóżko, ale również funkcjonalne wyposażenie, w postaci komody do sypialni. Nie tylko pomieści wszystkie niezbędne przedmioty typu pościel, ręczniki, rzeczy osobiste czy ubrania, ale również pozwoli utrzymać porządek w pomieszczeniu. Jaka zatem powinna być, aby sprostać nie tylko wymogom praktycznym, jak i dekoracyjnym?

Szafa, a może komoda?

Do sypialni sprawdzi się zarówno jedna, jak i druga propozycja, Jednak wiele zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy. W sytuacji, gdy mieszkanie jest małe, szafa wydaje się być lepszą propozycją, co do przedmiotu, który pomieści większą ilość rzeczy. Komoda jest jednak bardziej praktyczna. Stosunkowo niewielkie rozmiary oraz uniwersalna stylistyka pozwoli wykorzystać mebel na wiele różnych sposobów. Jeśli nawet rodzina się powiększy i sypialnię trzeba będzie przekształcić na pokój dzienny, komodę dalej będzie można wykorzystać. Szczególnie, jeśli będzie utrzymana w neutralnej kolorystyce: białej lub drewnianej. Wychodzi więc na to, że raz kupiona komoda do sypialni posłuży rodzinie przez wiele lat, nawet wtedy, gdy będzie musiała zmienić swoje miejsce położenia.

Mebel o wielu twarzach

Klasyczna postać sprawdzi się w każdym wnętrzu. Komody do sypialni z szufladami stanowią wygodne miejsce dla przechowywanych przedmiotów – bez konieczności schylania. Z kolei w mniejszych przestrzeniach idealnie sprawdzi się wysoki i wąski mebel. Model na masywnych nóżkach z dekoracyjnymi uchwytami będzie ciekawym dodatkiem do minimalistycznych wnętrz. Biała komoda to z kolei obowiązkowy element w skandynawskich aranżacjach. W sprzedaży znajdziemy szereg różnorodnych mebli różniących się między sobą designem, sposobem wykonania czy kolorem. Dlatego wybór komody do sypialni spełniającej nasze osobiste oczekiwania, nie powinien nastręczyć nikomu żadnych trudności. Dużą popularnością cieszą się ostatnio meble drewniane, będące ukłonem w kierunku naturalnych rozwiązań.

Co jest dostępne?

Pasjonaci modernistycznej aranżacji z pewnością wybiorą meble o eleganckiej, błyszczącej formie, podczas gdy zwolennicy industrialnych wnętrz postawią na surowe komody z mosiężnymi dodatkami. Białe modele wzbogacą wystrój retro, wprowadzając ciepły, rodzinny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here