malowanie palety

Szukasz taniego sposobu na oryginalne umeblowanie swojego tarasu lub ogrodu? Zamiast przeglądać najnowsze katalogi i oferty salonów meblowych weź sprawy w swoje ręce i wykaż się odrobiną pomysłowości.

Meble z palet?

Jak najbardziej! Z pewnością słyszałeś o tym trendzie, który kilka late temu z impetem wkroczył na nasze polskie salony. Dzisiaj w większości mieszkań oraz domów można spotkać meble wykonane właśnie z palet. Urządzasz swój ogród lub taras? Nie masz pomysłu na to jak go oryginalnie i na czasie zaaranżować? Za chwilę dowiesz się jak w prosty sposób własnoręcznie wykonasz duże, wygodne siedziska oraz porządny stolik.

To będzie Ci potrzebne!

Do tego zadania jak do każdego innego należy się dobrze przygotować. Zastanawiasz się co dokładnie będzie Ci potrzebne do wykonania dwóch podwójnych siedzisk oraz dużego stolika? Spokojnie, przygotowaliśmy za Ciebie listę! Oto ona:
– 10 średniej wielkości drewnianych palet (kupisz je on-line lub w stacjonarnych punktach sprzedaży);
– impregnat do drewna;
– szlifierka oraz papier ścierny;
– duże wkręty;
– farba lub bejca;
– lakier;
– ozdobne poduchy oraz tzw. poduchy siedziska.

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Przystępujemy do pracy!

Zanim rozpoczniesz pracę upewnij się, że drewno jest w pełni suche. W przypadku kiedy będzie wilgotne rozłóż palety w suchym i ciepłym miejscu lub wystaw je na słońce – pozostaw je na tak na dwa dni. To bardzo ważne – wilgotne drewno zacznie gnić szybciej a dodatkowo nakładana później farba nie będzie trzymać się powierzchni.

Szlifowanie, malowanie i lakierowanie…

W momencie kiedy masz pewność, że drewno jest suche możesz przystąpić do dalszych etapów. Kolejny to wygładzenie powierzchni palet oraz pozbycie się ostrych drzazg. Do tego celu użyj szlifierki, jeżeli jej nie posiadasz bez problemu czynność tę wykonasz przy pomocy papieru ściernego o wysokiej gradacji.
Następnie należy skupić się na dokładnym oczyszczeniu palet z resztek pyłu oraz drzazg – rób to dokładnie oraz powoli.
Oszlifowane drewno dobrze jest zabezpieczyć poprzez użycie specjalistycznego impregnatu do drewna, które ochroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Po wchłonięciu się środka można przystępować do malowania palet – tutaj wybór zależy od Ciebie, dwie cienkie warstwy farby wystarczą spokojnie. Kiedy palety będą suche koniecznie trzeba je polakierować, w przeciwnym razie farba będzie odpryskiwać. Lakier może mieć wykończenie matowe, półmatowe, satynowe lub z wysokim połyskiem.

Skręcanie mebli i ich dekoracja…

Z tym zadaniem uporasz się najszybciej, ponieważ w zasadzie to już końcówka. Dwie palety przymocuj do siebie przy pomocy wkrętów tak aby powstał podłużny stolik a z pozostałych stwórz coś na wzór kanapy/wypoczynku, dwie palety będą siedziskiem a kolejne dwie oparciem, rozłóż poduchy i gotowe; w ten sposób w Twoim ogrodzie pojawią się dwie średniej wielkości wygodne kanapy.
Całość będzie prezentowała się rewelacyjnie a Twój ogród swoim oryginalnym wyglądem zachwyci każdego przechodnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here