Jak zamówić rolety rzymskie

Rolety rzymskie stanowią kompromis pomiędzy miękko układającymi się zasłonami w oknie a oszczędzającymi miejsce roletami. W dzień można je zwinąć nad oknem, tak aby uzyskać dekoracyjne falbany. Z kolei wieczorem wyglądają tak samo jak tradycyjne zasłony, dając nam wygodę i komfort. Pamiętajmy o tym, że świetnym połączeniem są rolety rzymskie wraz z ażurowymi firankami! Jak wybrać ten dodatek do swojego domu? O czym pamiętać podczas zamawiania rolet rzymskich?

Solidne materiały rolet rzymskich

Rolety rzymskie z łatwością znajdziemy na stronie https://alena-firany.pl/rolety-rzymskie.html. W sklepie online sprawnie zamówimy doskonałe jakościowo rolety, które będą nam służyć przez długi czas. Podczas doboru musimy pamiętać o tym, z jakiego materiału stworzona została roleta rzymska.

Okazuje się, że kolorystyka rolet rzymskich jest bogata i zależy głównie od zastosowanej tkaniny. Najczęściej są one szyte z tych samych materiałów, co zasłony okienne. Urządzając wnętrze, musimy mieć na uwadze to, aby roleta rzymska dobrze pasowała do otoczenia. Można zdecydować się na zamówienie kilku rolet rzymskich i ich wymianę co jakiś czas, gdyż jest to bardzo łatwe zadanie! Montaż odbywa się do sufitu lub na ścianie.

Rolety rzymskie na wymiar – o czym warto wiedzieć?

Rolety rzymskie są często tworzone na wymiar, dzięki czemu idealnie pasują do okien w naszych domach. Pozwalają ciekawie udekorować wnętrze i dodać mu elegancji. W sklepie online znajdziemy modele z tkanin jednolitych i we wzory, o różnych kolorach i grubościach.

Warto zauważyć, że zastosowane systemy rolet rzymskich mogą mieć odmienne cechy oraz zalety. Różnią się między sobą nie tylko metodami montażu, lecz także typem tkaniny, czy też sposobem wykończenia. W efekcie z powodzeniem przyozdobimy każde pomieszczenie, bez względu na to, jakie mamy oczekiwania i preferencje!

Popularne rodzaje rolet rzymskich

Jakie rodzaje rolet rzymskich powinniśmy znać? Przed wyborem trzeba dokładnie przyjrzeć się każdemu systemowi, co sprawi, że znacznie łatwiej będzie zamówić idealne rolety do domu. Producenci oferują między innymi:

  • Rolety rzymskie z falbaną prostą lub klasyczną – najczęściej posiadają specjalny mechanizm, pozwalający na ich podciąganie i opuszczanie. Ozdobne falbany świetnie się prezentują i wizualnie wydłużają roletę.
  • Rolety rzymskie bez falbany – są użytkowane głównie w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Odznaczają się mniejszą wysokością, dlatego są dobrym wyborem w niskich pomieszczeniach.
  • Rolety rzymskie na karnisz – są dedykowane do zawieszenia na karniszu rurowym. Pozwalają jednocześnie korzystać z rolety i firanki na wspólnym karniszu.
  • Rolety rzymskie z woalową firaną – jest to system wyposażony w mechanizm sznurkowy na specjalnej, aluminiowej szynie. Łączą w sobie funkcję rolety oraz firany.
  • Rolety rzymskie woalowe – to propozycja dostępna w wielu różnych opcjach. Możemy się zdecydować na modele zawieszane na karniszu lub wyposażone w mechanizm koralikowy lub sznurkowy. Najważniejsze zalety to zachowanie prywatności i efektowne doświetlenie wnętrza. Roleta rzymska woalowa to gwarancja funkcjonalności i stylu w każdym domu.

Jak widzimy, szeroka oferta daje nam mnóstwo możliwości podczas zakupu rolet rzymskich!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here