antyczne biurka

Ekskluzywne meble zabytkowe wciąż znajdują swoich miłośników. Szczególnie wśród osób, które cenią sobie nie tylko ładne i eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne i niezwykle solidne meble gabinetowe. A w jakich nowoczesnych wnętrzach się one sprawdzą? Jak zaaranżować nowoczesny gabinet z zabytkowym, antycznym biurkiem?

Styl kolonialny w nowoczesnej odsłonie – jakie biurko, jakie meble?

Styl kolonialny to kwintesencja klasy i elegancji, uwielbiany przez poważanych biznesmenów, ale również globtroterów. Nie dziwi zatem fakt, że mimo wieloletniej już historii, nadal można zauważyć go w nowoczesnych aranżacjach, szczególnie w 2021 roku, gdzie stawia się na wnętrza nawiązujące do natury. Styl kolonialny w nowoczesnej odsłonie to ciemne, ciężkie drewno, egzotyczne, tropikalne rośliny i lekkie dodatki z etnograficznymi motywami. W gabinetach urządzonych w takim stylu świetnie odnajdą się masywne, zabytkowe biurka z licznymi szufladkami i schowkami oraz wygodne, skórzane fotele. A gdzie szukać takich ekskluzywnych mebli i jakie antyczne biurka, sekretarzyki znajdziesz w sklepach?

Antyczne biurka przejrzyj online, np. na antiquebeauty.eu/kategoria/meble/biurka, gdzie znajduje się mnóstwo zabytkowych mebli po profesjonalnej renowacji. Znajdziesz tam modele, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnym kolonialnym gabinecie biznesmena, jak i damskie biurka, idealne dla kobiet z klasą, ceniących sobie wygodę i elegancję. Te drugie to zazwyczaj modele na wysokich nogach, z licznymi szufladkami, które można wykorzystać również jako ekskluzywną toaletkę.

A gdzie jeszcze sprawdzą się antyczne biurka? Jak zaaranżować nowoczesną przestrzeń z takim meblem?

Antyczne biurka w eklektycznym gabinecie

Nowoczesne wnętrza dają ogromną swobodę aranżacji, szczególnie widać to w stylu eklektycznym, który pomaga zaaranżować antyki tak, aby wpisywały się we współczesne trendy. Jednak urządzając biuro, gabinet w stylu eklektycznym, trzeba podejść do tego z ostrożnością, ponieważ bardzo łatwo można przesadzić…., tym samym tworząc wnętrzarski koszmar. Zatem jak się za to zabrać?

Zabytkowe biurko w stylu ludwikowskim warto zestawić z innymi antycznymi meblami o tej samej barwie, z kolei elementem kontrastującym w takim gabinecie powinny być jasne, gładkie ściany, jasne firany i dodatki. Wybierając antyczne biurko, możesz tu również postawić na ciemny mebel z jasnymi, na przykład złotymi, zdobieniami. Pamiętaj jednak, aby w tym przypadku wybrać pozostałe dodatki o tej samej barwie.

Z czym zestawiać zabytkowe biurka?

Podsumowując, jeśli większa część gabinetu utrzymana jest w stylu minimalistycznym, spokojnie możesz pozwolić sobie na duże, masywne biurko zabytkowe z pasem ornamentowym. Pamiętaj jednak, aby dobrać do niego fotel o tym samym stylu i zbliżonej kolorystyce. Takie zabytkowe biurka to zwykle ciemne modele, które w nowoczesnych aranżacjach najlepiej jest zestawić z kontrastującymi, jasnymi ścianami. Pamiętaj również, aby przy aranżacji takiego nowoczesnego gabinetu z zabytkowym biurkiem, nie przesadzić w dodatkach. Sam antyk jest na tyle ozdobny, że nie powinno się na nim znajdować zbyt wiele akcesoriów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here