Jak zaaranżować małą przestrzeń, aby optycznie ją powiększyć?

0
279

Posiadasz niewielką przestrzeń w swoim mieszkaniu i szukasz praktycznych, wygodnych, ładnych, ale jednocześnie zajmujących niewielką ilość miejsca rozwiązań do swojego wnętrza? Wiele osób z uwagi na wzrost cen nieruchomości decyduje się na wynajem czy zakup mniejszego mieszkania. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy. Jak zatem urządzić niewielkie mieszkanie, aby spełniało swoje funkcje, a jednocześnie świetnie się prezentowało?

Kilka sposobów na optyczne powiększenie i odpowiednie zagospodarowanie małego mieszkania

Każdy chce się dobrze czuć we własnych czterech kątach. Każdy potrzebuje również miejsca do przechowywania rzeczy. Małe mieszkanie nie musi być zagracone i niefunkcjonalne – poznaj kilka sposobów, które warto wykorzystać we własnym wnętrzu.

Postaw na jasne barwy

Po pierwsze – przy małych powierzchniach najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które pozwalają na optyczne powiększenie danego wnętrza. Ciemne kolory mogą “przytłoczyć” dane pomieszczenie, dlatego decydując o kolorze ścian, podłogi czy mebli warto mieć to na względzie. Nie oznacza to oczywiście, iż trzeba zrezygnować ze swoich ulubionych kolorów – możemy wykorzystać je np. w dodatkach!

Pamiętaj, aby wybierać wielofunkcyjne rozwiązania

Małe wnętrza warto wyposażyć w wielofunkcyjne meble, które pozwalają na połączenie ze sobą różnych funkcji, np. siedzisko będące skrzynią do przechowywania czy rozkładana kanapa, która może spełniać funkcję miejsca do spania. Warto również zdecydować się na dużą szafę do sufitu, aby zyskać jak najwięcej miejsca do magazynowania i nie tracić wolnej przestrzeni. Najlepiej, aby szafa taka posiadała lustro, które nadaje głębi pomieszczeniu i pozwala na znaczne jego powiększenie.

Nie zapomnij o właściwym oświetleniu

Przy projektowaniu wnętrza ważne jest również odpowiednie dobranie oświetlenia. Małe pomieszczenia powinny być dobrze doświetlone. Pamiętajmy, iż właściwe i umiejętne operowanie światłem jest bardzo ważną kwestią, która potrafi wręcz działać cuda.

Zachowaj umiar w dekorowaniu wnętrza

Nie warto decydować się na zbyt wiele dodatków do swojego małego mieszkania. Zbyt duża ilość ozdób może wprowadzić chaos do wnętrza oraz sprawić, iż będzie wyglądało na “zagracone”. Aby tego uniknąć warto kierować się zasadą “mniej znaczy więcej”.

Świetnej jakości meble, oświetlenie i dodatki w jednym miejscu!

Świetnej jakości wielofunkcyjne meble od sprawdzonych producentów, a także doskonale prezentujące się dodatki i szeroki wybór oświetlenia znajdziesz w internetowym salonie meblowym Zona Design. Aby zapoznać się z pełnym asortymentem sklepu zapraszam do odwiedzenia strony internetowej https://zona-design.pl/. Poznaj piękne, wpisujące się w różne style wykończeniowe kanapy, designerskie fotele, nowoczesne komody do salonu, stoły, krzesła, ławki do sypialni, ciekawe półki wiszące, meblościanki i wiele wiele innych produktów i odmień swoje wnętrze. Spraw by mała przestrzeń była nie tylko stylowa i estetyczna, ale również bardzo funkcjonalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here