małe przestrzenie

Brak miejsca do przechowywania rzeczy to częsta bolączka małych przestrzeni. Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby maksymalnie wykorzystać każde, nawet najmniejsze pomieszczenie. Sprawdź!

Uniwersalne wskazówki

Wykorzystaj nie tylko powierzchnię, ale i wysokość. Przestrzeń pod sufitem bardzo często pozostaje niezagospodarowana. Tymczasem to doskonałe miejsce do przechowywania rzeczy używanych rzadziej lub takich, które powinny pozostać poza zasięgiem dzieci. Wybierz zatem wysokie meble lub zamontuj dodatkowe półki i szafki podsufitowe.

Postaw na meble składane i wielofunkcyjne. Nowoczesne projekty oferują w tym zakresie wiele zaskakujących i funkcjonalnych rozwiązań. Szeroki wybór praktycznych mebli, idealnych również do małych pomieszczeń, znajdziesz na stronie mebel4u.pl

Zagospodaruj narożniki. Podobnie jak przestrzeń podsufitowa, rogi pomieszczeń często pozostają puste i niewykorzystane. Ich aranżacja da Ci nie tylko dodatkowe miejsce do ustawienia rzeczy, ale też podniesie atrakcyjność wizualną całego pomieszczenia.

Kilka inspiracji

Przedpokój

Wykorzystaj do maksimum pojemność szafy, montując w niej dodatkowe drążki, półki, kosze i wieszaki na drobne elementy garderoby. Pamiętaj, że wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi pozwoli zmieścić w pomieszczeniu większy mebel.

Kuchnia

Montaż wiszących półek pozwoli zaoszczędzić miejsce na blatach. Z kolei dzięki zastosowaniu półek obrotowych i wysuwanych będziesz mógł wykorzystać przestrzeń w szafkach. Przydatnym rozwiązaniem są również specjalne uchwyty na pokrywki, które można przymocować na wewnętrznej stronie drzwiczek.

Łazienka

Tutaj zwykle trudno o wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni, ale zawsze możesz zyskać trochę miejsca np. dzięki wybraniu lustra ze znajdującą się na nim szafką lub ładowanej od góry pralki. W szufladach z kolei warto zastosować organizery.

Sypialnia

Przestrzeń pod łóżkiem to doskonałe miejsce na przechowywanie, np. aktualnie nienoszonych sezonowych ubrań. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw pojemników pod łóżko, aby zyskać sporo dodatkowego miejsca w szafie.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mebli i akcesoriów możesz jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz. Wystarczy pamiętać o tych podstawowych zasadach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here