Jak wygodnie i nowocześnie urządzić salon

Salon to jedno z tych miejsc w naszym domu, które wymaga szczególnej uwagi podczas urządzania. Bez wątpienia jest pomieszczeniem, w którym cała rodzina spędza najwięcej czasu, a zatem musi zaspokajać potrzeby wszystkich jej członków. Co więcej, obecnie coraz częściej płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, co sprawia, że jego odpowiednie umeblowanie jest jeszcze ważniejsze.

Otwarty salon – duża przestrzeń i wielofunkcyjność

Nowoczesne salony to coraz częściej otwarte salony, w których przestrzeń wyznaczona na jadalnię płynnie łączy kuchnię oraz typowo wypoczynkowe pomieszczenie. Takie rozwiązanie pozbawione nadmiernej ilości ścian sprawia, że każdy z tych pokojów wydaje się większy i jaśniejszy. Jednocześnie jednak wymaga bardzo przemyślanego urządzenia wnętrz, by idealnie ze sobą harmonizowały.

Nowoczesny salon o otwartej budowie powinien być przede wszystkim funkcjonalny i przestronny. Warto postawić na lekkie meble i kierować się minimalizmem, dzięki czemu zachowa on swój przestronny i jasny wygląd. Warto też zwrócić uwagę na harmonijne połączenie kolorów lub utrzymanie jednej tonacji pomiędzy poszczególnymi częściami domu bądź mieszkania.

Jasne kolory, które optycznie powiększą salon

Kolejna ciekawa zależność, która pozwoli ci jeszcze bardziej poszerzyć optycznie salon, to zastosowanie jasnych kolorów. Pomogą ci one w zachowaniu równowagi pomiędzy ilością niezbędnych mebli a przestrzenią i efektownym wyglądem pomieszczenia. Jasne kolory są też bardziej optymistyczne, co na pewno sprawi, że każdy z mieszkańców będzie bardziej chętnie przebywał w pokoju.

Niezbędne meble wypoczynkowe

Ze względu na to, iż salon pełni przede wszystkim funkcję miejsca wypoczynkowego, powinien być wyposażony w meble, które najlepiej będą temu sprzyjały. Wśród nich z pewnością na pierwszym miejscu będzie sofa lub narożnik. Oba te meble zapewniają odpowiednią ilość miejsca nie tylko do siedzenia, ale też drzemania i odpoczynku w ulubionej pozycji. Wiele modeli posiada też funkcję spania po rozłożeniu, dzięki czemu salon łatwo przekształca się w pokój gościnny.

Oprócz sofy lub narożnika, w salonie powinien znaleźć się fotel (lub kilka foteli), które poszerzą ilość miejsc do siedzenia i odpoczynku. Fotele świetnie się sprawdzają także jako meble mobilne, które można ustawić w dowolnym miejscu pokoju lub łatwo przenieść do innego pomieszczenia.

Do tego zestawu można dodać także pufy, które są modnym i ciekawym dodatkiem. Pozwalają na zwiększenie liczby miejsc do siedzenia, są chętnie wykorzystywane przez dzieci, ale też doskonale sprawdzają się jako podnóżki. Mogą być też ciekawym, ozdobnym dodatkiem.

Różnorodne meble wypoczynkowe oferuje sklep online Meble MWM – zajrzyj do niego i wybierz to, co najbardziej ci odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here