transporter dla kota

Jesteś właścicielem kota i po raz pierwszy musisz go zabrać do weterynarza bądź w podróż? W takim razie z pewnością właśnie rozważasz wybór odpowiedniego transportera, bez którego raczej trudno wyobrazić sobie wyjście z domu z pupilem. Taki zakup ma spory wpływ na przeżycia zwierzaka, dlatego nie powinien być dziełem przypadku. Sprawdź, czym kierować się podczas poszukiwań idealnego transportera dla kota.

Dobierz odpowiedni rozmiar

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jaki rozmiar transportera będzie najlepszy. Przede wszystkim pojemnik nie powinien być zbyt mały, co mogłoby obniżyć poziom komfortu odczuwanego przez kota podczas podróży. Nie zaleca się jednak też zbyt dużych modeli, w których pupil mógłby się ślizgać i uderzać o ścianki. Sprawdzone transportery dla kota z oferty Aquael ZOO mają stosowne oznaczenia, w których podana jest m.in. maksymalna waga zwierzęcia. W ten sposób można dosłownie w kilka chwil znaleźć odpowiedni rozmiar produktu.

Zwróć uwagę na jakość

Bardzo niska cena transportera bardzo często ma odzwierciedlenie w jakości. Dla zaoszczędzenia kilkunastu złotych zdecydowanie nie warto ryzykować bezpieczeństwa pupila. Pojemnik wykonany z niezbyt solidnych surowców może uszkodzić się w wyniku uderzenia o coś w samochodzie czy też zwyczajnie pęknąć pod ciężarem kota. Warto też dobrze przyjrzeć się drzwiczkom, które powinny być dobrze zabezpieczone przed przypadkowym otworzeniem. Ponadto istotna jest dobra wentylacja, dzięki czemu kot będzie mieć stały dostęp do odpowiednich ilości świeżego powietrza.

Kieruj się potrzebami kota

Podczas zakupów warto pomyśleć nie tylko trwałości i rozmiarze transportera. Bardzo istotne jest też uwzględnienie preferencji pupila. Jeden kot może woleć pojemnik z prześwitami tylko na ściankach będący kryjówką, w której będzie czuć się bezpiecznie. Z kolei inny zwierzak może być mniej zestresowany, gdy przez kratki na ściankach, drzwiczkach i suficie transportera z internetowego sklepu zoologicznego Aquael ZOO będzie mógł obserwować otoczenie.

Pomyśl o udogodnieniach

Niekiedy można natknąć się na transportery z miseczkami na karmę i wodę. W przypadku dłuższej podróży w stabilnych warunkach może to być dobry pomysł, zwłaszcza jeśli kot nie jest zbyt zestresowany i może coś zjeść. Przydatna może okazać się też specjalna mata, dzięki której transporter nie zabrudzi się podczas transportu pupila. Ponadto warto zwrócić uwagę na modele, które umożliwiają montaż praktycznych kółek.

Sprawdź wymagania przewoźnika

Jeśli wizyta u weterynarza czy też wakacyjna podróż wymagają skorzystania z transportu publicznego, to warto sprawdzić wymagania przewoźnika dotyczące transportu zwierząt. Jest to szczególnie istotne w przypadku lotu samolotem – linie lotnicze często mają bardzo konkretne przepisy dotyczące m.in. wymiarów transportera. Z kolei przy samodzielnym przewozie kota warto upewnić się, że wybrany pojemnik można łatwo i bezpiecznie zamocować w samochodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here