Niezwykle istotnym elementem każdego uroczystego przyjęcia są meble bankietowe. Niezależnie od skali przedsięwzięcia oraz rozmiarów powierzchni sali, wyposażenie powinno zapewniać gościom wygodę i bezpieczeństwo.

Dlatego wybór wszystkich zestawów krzeseł i stołów musi być dobrze przemyślany oraz poparty wiedzą na temat ich funkcjonalności.

Komfortowe i wygodne krzesła

Aby krzesło bankietowe zapewniało każdemu uczestnikowi przyjęcia odpowiedni komfort, powinno posiadać kilka określonych cech konstrukcyjnych. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim siedzisko, od którego w dużej mierze zależy wygoda użytkowania. Najlepsze krzesła bankietowe posiadają siedziska wyprodukowane z pianki poliuretanowej. Zachowuje ona trwałą sprężystość nawet przy długotrwałym użytkowaniu, dzięki czemu czas spędzony na krześle przebiega przyjemnie i komfortowo. Pianka poliuretanowa ma pozytywny wpływ nie tylko na wygodę podczas siedzenia, ale również wytrzymałość całej tapicerki. Wysokiej jakości materiał zmniejsza jej napięcie, dzięki czemu jest w znacznie mniejszym stopniu narażona na rozmaite przetarcia.
 
Konstrukcja krzeseł bankietowych

Istotną częścią krzesła bankietowego jest belka wzmacniająca. Ten element konstrukcyjny wpływa na ogólną trwałość mebla, dzięki czemu jest on w stanie bez problemu wytrzymać nawet bardzo wiele hucznych bankietów. Ponieważ na tego typu przyjęciach każde krzesło bankietowe użytkowane jest stosunkowo intensywnie, powinno posiadać wyłącznie najbardziej wytrzymałe oraz odporne elementy. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na obecność poprzecznej belki wzmacniającej, odpowiadającej za podtrzymanie konstrukcji krzesła. Wszystkie meble powinny również posiadać trwałą powłokę lakierniczą, ponieważ ramy krzesła bankietowego narażone są na sporadyczne lub częste uszkodzenia mechaniczne. W celu zredukowania ilości rozmaitych obić i przetarć, warto wybrać krzesło bankietowe z ramą pomalowaną kilkoma warstwami. Dzięki temu nie tylko będzie ona bardziej odporna na zarysowania, ale również zachwyci wszystkich gości bankietu eleganckim połyskiem.
 
Funkcjonalny i bezpieczny stół

W przypadku wyboru stołu do sali bankietowej, kluczowe znaczenie mają przede wszystkim aspekty związane z funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Najnowocześniejszym, a przy tym najbardziej praktycznym rozwiązaniem bankietowym jest mebel wyposażony w składaną podstawę. Pozwala ona na sztaplowanie stołów, co znacząco ułatwia ich magazynowanie, transport oraz przewóz, a tym samym pozwala na szybkie rozstawienie mebli na sali bankietowej, w praktycznie dowolnej konfiguracji. Największe bezpieczeństwo użytkowania zapewniają składane stoły o podstawie ramowej. Ponieważ jest ona jednolita, zwiększa stabilność stołu oraz znacząco zabezpiecza go przed uginaniem się.

Blat stołu bankietowego

Pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa, ważnym elementem stołu bankietowego jest jego blat. Powinien on cechować się lekkością oraz wytrzymałością. Dobrym rozwiązaniem jest stół z blatem wykonanym z płyty wiórowej, najlepiej dwustronnie laminowanej. Optymalna grubość płyty pozwala na łatwe przenoszenie oraz rozstawianie stołów na sali bankietowej, co w zestawieniu z podstawą ramową może przyczynić się do zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Blat stołu powinien także posiadać oklejone obrzeże ABS lub PCV, które wykonuje się przy użyciu odpowiedniej technologii. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie blatu do rozmaitych naprężeń generowanych podczas użytkowania, co nie zawsze jest możliwe w przypadku oklejania laserowego.

Konstrukcja stołu bankietowego

Nie bez znaczenia pozostaje konstrukcja każdego wykorzystanego na sali stołu, która powinna zapewniać możliwość wieloletniego, bezawaryjnego korzystania z tego elementu wyposażenia. Meble bankietowe są użytkowane wyjątkowo intensywnie, dlatego system składania stołu musi być wykonany z wytrzymałych materiałów, czyli chociażby stali. Niektóre elementy konstrukcyjne, (np. sprężyny) pozostają ukryte i niewidoczne dla uczestników bankietu, ale w dużym stopniu decydują o bezpieczeństwie gości. Jeżeli są wykonane ze słabego tworzywa, mogą zwiększyć ryzyko nagłego, samoistnego złożenia się stołu. Dlatego warto kupić go w sprawdzonym sklepie, na przykład http://hotelpartner24.pl/bankiet-i-konferencja. Żadne wady konstrukcyjne mebli nie powinny stanowić zagrożenia dla uczestników przyjęcia, a tym samym powodować strat finansowych i wizerunkowych u organizatorów. Wybór produktów u solidnego sprzedawcy pozwala na uniknięcie tego typu problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here