szafki łazienkowe

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aby możliwe było korzystanie z niej z prawdziwą przyjemnością, łazienka musi być urządzona zarówno ładnie, jak i funkcjonalnie. Duże znaczenie ma tu wybór mebli, w których będziemy przechowywali środki czystości, kosmetyki i pozostałe akcesoria łazienkowe. Czym warto kierować się przy wyborze szafek łazienkowych, aby nowa łazienka w pełni spełniła nasze oczekiwania?

Szafki łazienkowe stojące czy podwieszane?

Osoby planujące wymianę mebli w łazience lub urządzające to pomieszczenie praktycznie od podstaw mają do wyboru dwa rodzaje szafek łazienkowych – meble stojące lub podwieszane. Szafki łazienkowe stojące zwykle posiadają klasyczny design utrzymany w stylu vintage oraz są bardzo proste w montażu. 

Szafki łazienkowe podwieszane z kolei wyróżniają się bardziej nowoczesnym i minimalistycznym designem. Będą świetnym wyborem zwłaszcza do niewielkich łazienek o ograniczonej powierzchni użytkowej, gdyż mogą zostać umieszczone np. ponad stelażem wc lub pralką pozwalając w ten sposób zaoszczędzić cenne miejsce na łazienkowej podłodze. Szafki łazienkowe podwieszane są cenione także za znaczne ułatwianie sprzątania w łazience – brak nóżek pozwala bowiem szybko i sprawnie zmyć podłogę, wyczyścić fugi oraz lepiej zadbać o czystość i higienę podłogi w całym pomieszczeniu. Decydując się na ich zakup należy jednak uwzględnić konieczność wykonania otworów w ścianie w celu ich bezpiecznego i stabilnego zamocowania.

szafka łazienkowa

Trwałe i estetyczne wizualnie szafki łazienkowe

Planując zakup mebli łazienkowych w pierwszej kolejności należy dokładnie wymierzyć całe pomieszczenie oraz sporządzić jego plan. Pozwoli to określić, ile dokładnie szafek łazienkowych będziemy mogli umieścić w naszej łazience oraz poznać ich przybliżone wymiary i tym samym lepiej rozplanować dostępną przestrzeń. Szafki łazienkowe to bowiem nie tylko szafka pod umywalkę i szafki na akcesoria, ale także praktyczne kolumny typu słupek, które świetnie sprawdzą się zarówno w małych i dużych łazienkach oferując dodatkową, cenną przestrzeń do przechowywania akcesoriów i środków czystości.

Bardzo ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze szafek łazienkowych jest materiał ich wykonania. Łazienka jest pomieszczeniem o dość specyficznych warunkach, którym muszą sprostać obecne w niej meble. Najlepszym wyborem będą szafki łazienkowe od znanego i cenionego producenta, które będą wykonane z odpornych na wilgoć i wahania temperatury materiałów. Takie akcesoria posłużą nam bowiem w dobrym stanie przez długi czas. Meble łazienkowe mogą być wykonane ze specjalnych płyt wiórowych laminowanych, impregnowanego drewna, a nawet szkła i metalu. Wygląd szafek powinien być oczywiście dostosowany do stylu i wystroju łazienki, dostępnych w niej pozostałych elementów oraz gustu każdego użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here