Jak wybrać hokery barowe do kuchni

Jednym z najpopularniejszych trendów w ostatnim czasie jest kuchnia otwarta na salon, gdzie granicę stanowi kuchenna wyspa. Takie wyspy mają zwykle nieco podwyższone blaty i zwykłe krzesła mogą okazać się za niskie, dlatego najczęstszym wyborem są hokery i krzesła baroweJak wybrać odpowiedni hoker, by pasował do wystroju tego wnętrza?

Czym są hokery i krzesła barowe?

Najprościej mówiąc, hokery barowe to wysokie stołki kub krzesełka, które tradycyjnie spotykane są w barch i pubach. Ich wysokość zależna jest od poziomu wysokości blatu wyspy kuchennej. Standardowo wyspy montowane są na wysokości ok. 110 cm. Stołek barowy powinien znajdować się ok. 30 cm poniżej blatu. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju hokerów. Różnią się one nie tylko wysokością, ale także wyglądem czy funkcjonalnością. Spotkamy więc zarówno tradycyjne hokery, jak i krzesła barowe z oparciem i podłokietnikami, a także krzesła obrotowe. W niektórych z nich istnieje możliwość regulacji wysokości. Wiele takich taboretów ma również podnóżki. Produkty tego typu można znaleźć w ofercie https://zona-design.pl/meble/hokery/

Jak dobrać krzesła barowe do kuchni?

Oprócz wspomnianej już wysokości krzesełek, którą dopasowuje się do wysokości wyspy lub barku, musimy również zwrócić uwagę na wygodę użytkowania. To, jaki hoker barowy wybierzemy, zależy tak naprawdę od sposobu, w jaki z niego korzystamy. Jeśli taboret barowy ma nam służyć jedynie do popijania porannej kawy czy drinka wieczorem, możemy postawić na najprostszy model z niskim oparciem i jedną, stabilną nogą. Jeśli jednak z hokerów korzystamy bardzo często, np. jedząc posiłki, warto wybrać coś wygodniejszego. Tutaj sprawdzą się zwłaszcza krzesła barowe i hokery osadzone na trzech lub czterech nogach, które mają lżejszą konstrukcję i łatwiej je przestawić. Możemy dodatkowo rozejrzeć się za krzesłami z podłokietnikami i wyższym oparciem. Bardzo często spotkamy krzesełka, których siedzisko i oparcie jest wypełnione gąbką i obite materiałem. Wygoda gwarantowana!

Jaki materiał na stołki barowe?

Przede wszystkim pod uwagę musimy wziąć względy praktyczne. Wybierzmy taki materiał, który łatwo utrzymać w czystości. Bliskie sąsiedztwo kuchni oraz przeznaczenie hokera sprawia, że jest on narażony na zalanie napojami czy inne zabrudzenia. Dlatego dobrze, by materiał było łatwo wyczyścić, np. wilgotną szmatką. Ponadto taboret barowy powinien być też odporny na zarysowanie czy wytarcie. Popularne są zarówno tradycyjne stołki barowe z metalu i tworzyw sztucznych , jak i te z drewna czy z połączenia metalu i materiałów tapicerskich. Jeśli nie wiemy, jaki hoker wybrać, możemy dopasować materiał do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze pomieszczenia.

Krzesła barowe drewniane sprawdzą się w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Jak wiadomo, drewno i naturalne materiały to nieodłączny element wnętrz krajów skandynawskich. Drewniane stołki w połączeniu z metalowymi nogami będą pasować do stylu industrialnego. Z kolei nowoczesne krzesła barowe, np. te w nietypowych kształtach czy pikowane, w żywych kolorach, będą idealne do kuchni urządzonej w modernistycznym stylu.

Jeśi szukacie funkcjonalnych i oryginalnych pod względem designu krzeseł barowych, warto przeszukać oferty sklepów internetowych. Polecamy szczególnie sklep zona-design, w którym znajdziecie wiele interesujących modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here