naklejki na meblach
naklejki na meblach

Twoje pociechy ozdobiły swoje biurka lub szafy dużą ilością kolorowych naklejek? Szukasz prostego i skutecznego patentu na pozbycie się ich nie uszkadzając przy tym powierzchni mebla? Dzisiaj przedstawimy Ci kilka sprawdzonych sposobów na szybkie usunięcie naklejek z mebli.

Lepka sprawa…

Chyba każdy z nas choć raz zmierzył się z odklejaniem naklejek z mebli, nie wspominając o późniejszej, długotrwałej walce z resztkami kleju. Niestety taka długotrwała i nieumiejętna walka z klejem może pozostawić trwałe ślady/uszkodzenia na powierzchni mebli w postaci zarysowań, odbarwień a nawet odprysków lakieru i farby.

Czym usunąć naklejki?

Najpopularniejszą metodą usuwania naklejek z mebli jest użycie do tego celu zwilżonej w ciepłej wodzie gąbki z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Mokrą gąbkę należy mocno docisnąć do naklejki – tak aby namiękła, po kilku minutach podejmujemy próbę usunięcia kolorowej ozdoby i wtedy zazwyczaj napotykamy na pierwsze trudności – papier schodzi ale klej nadal trzyma się mebla… Najczęstszym błędem jaki wówczas popełniamy jest nadmierne pocieranie ostrą stroną gąbki o powierzchnie – owszem kleju się pozbędziemy ale w tym miejscu pojawią się rysy i zadrapania.
Odradzamy również korzystanie ze spirytusu, zmywacza do paznokci czy acetonu – te substancje mogą bowiem odbarwić powierzchnie.

Jak usunąć naklejki z mebli?

Profesjonalny preparat do usuwania naklejek!

Producenci wiedzą jak dogodzić swoim klientom, obecnie na rynku znajdziesz całe mnóstwo specjalnych produktów do usuwania naklejek i nie tylko. Z ich pomocą bez problemu pozbędziesz się gumy do żucia, plam po oleju czy zaschniętego kleju. Niestety ich cena waha się w granicach 30-60 zł, w sytuacji kiedy musisz oczyścić całą szafę zakup takiego produktu z pewnością ułatwi Ci to zadanie, jeżeli natomiast chcesz usunąć jedną lub dwie naklejki radzimy aby zapoznać się z darmowymi, domowymi patentami na usuwanie naklejek z mebli – znajdziesz je poniżej.

Majonez, margaryna i olej – pogromcami kolorowych nalepek!

Pewnie nawet nie przyszło Ci to do głowy, że przy pomocy tych dwóch składników bez problemu usuniesz wszystkie naklejki. Niemożliwe a jednak! Nałóż cienką warstwę produktu na naklejkę a po ok. pół godziny spróbuj ją delikatnie zeskrobać – użyj do tego celu szpatułki lub skrobaczki.

Para wodna dobra na wszystko!

Jeżeli nie chcesz męczyć się ze skrobaniem kleju a dodatkowo zależy Ci na czasie ten sposób będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli posiadasz w domu steamer (lub żelazko z funkcją pary), myjkę do szyb bądź odkurzacz parowy, wystarczy tylko, że strumień pary skierujesz na kolorowe nalepki a po krótkiej chwili naklejki zaczną same odchodzić!

Gumka do ścierania zetrze nie tylko ołówek!

To dobry sposób na szybkie usuniecie śladów po usuniętych wcześniej naklejkach. Niekiedy na meblach widoczne są wyraźne plamy po kleju, niestety ale zwykła ściereczka tu nie pomoże, z tym problemem najlepiej poradzi sobie tradycyjna szkolna gumka myszka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here