Jak ustawić narożnik w salonie

Odpowiednie zaplanowanie wnętrza determinuje komfort jego użytkowania i walory wizualne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest miejsce wypoczynku, które coraz częściej kompletuje się z narożników, niż z oddzielnych kanap i foteli. Ustawienie narożnika wbrew pozorom wymaga odpowiedniego zaplanowania i dostosowania do pomieszczenia. Jak zatem odpowiednio ustawić narożnik w salonie?

Przede wszystkim wymiary

Dzisiejszy rynek daje możliwość indywidualnego tworzenia i dostosowania mebli do swoich warunków domowych. Jednym z najważniejszych czynników jest możliwość tworzenia mebli na zamówienie tak jak w przypadku oferty sklepu fufusofa.pl, gdzie można znaleźć narożniki na zamówienie. W ofercie znajdują się sofy i narożniki na wymiar, które można komponować według własnego uznania wraz z możliwością doboru odpowiednich tkanin. Zanim jednak to nastąpi, należy dokładnie zmierzyć swój salon. Często bywają sytuacje, w których narożnik lub sofa wydają się zbyt masywne do mniejszego pomieszczenia, nawet jeżeli bez problemu się w nim mieszczą. Należy zatem zadbać o to, aby narożnik wizualnie nie zdominował całego pomieszczenia swoimi gabarytami. Jeżeli narożnik posiada funkcję spania, tak jak narożniki rozkładane, trzeba mieć na uwadze zapewnienie odpowiedniego marginesu przestrzennego na funkcję rozkładania. Narożniki rozkładane powinny być ustawione w odpowiedniej odległości od innych mebli.

Odpowiednie ustawienie i dostosowanie

W dobieraniu narożników lub sof na wymiar należy zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie. W przypadku narożnika kluczowe jest ustalenie, czy tzw. dostawka (przedłużenie) będzie z prawej czy lewej strony. Najlepiej, aby znajdowała się ona od strony ściany, aby róg narożnika znajdował się w rogu pokoju – pozwoli to zaoszczędzić dużo przestrzeni. Dobrze jest, aby sofy i narożniki ustawiać tyłem lub bokiem do okien lub drzwi balkonowych. Trzeba również pamiętać o możliwości swobodnego przechodzenia pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia, dlatego na mniejszych przestrzeniach narożnik nie powinien być zbyt duży i masywny. W przypadku ustawiania sofy lub narożnika w centralnej części salonu dobrze jest zwrócić uwagę na wykończenie z tyłu. Część mebli nie ma z tyłu tego samego materiału, z którego jest wykonana całość. Przeważnie jest to cienka, czarna tkanina, która nie będzie dobrze wyglądać – takie meble należy stawiać pod ścianą. Do ustawienia w centralnej części bez zasłaniania tyłu należy zatem dobrać wypoczynek, który w całości obity jest tym samym materiałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here