Jak usprawnić domowe porządki? Oto kilka naszych podpowiedzi

Jeśli dużo pracujesz, często jesteś poza domem, a weekend jest jedyną chwilą, w której możesz złapać oddech, pewnie nie masz szczególnie dużo czasu na sprzątanie. Musisz to jednak robić i często poświęcasz na to momenty, w których wolałbyś się zrelaksować. Na szczęście coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologie pozwalają nam maksymalnie skrócić czas poświęcany na porządki, dzięki urządzeniom AGD o wysokiej funkcjonalności.

Jaki odkurzacz wybrać?

Bez wątpienia odkurzanie jest czynnością zajmującą sporo czasu, a przez to przez wielu znienawidzoną. Wyciąganie urządzenia o sporych gabarytach z szafki lub schowka, rozwijanie przewodu, podłączanie do prądu i, co najgorsze, przepinanie kabla z gniazdka do gniazdka, aby odkurzyć całe mieszkanie może doprowadzać do szału. Dlatego też warto zainteresować się sprzętami, które będą o wiele łatwiejsze w obsłudze. Dobrym pomysłem będzie kupno odkurzacza bezprzewodowego – są to modele pionowe, które łatwo można ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, gdy nie są używane. Należy pamiętać o ich regularnym ładowaniu, aby były gotowe do użytku, gdy tylko będziesz ich potrzebować. Co więcej, takie modele często mają odłączaną część główną, dzięki której mogą pełnić także funkcję odkurzacza ręcznego.

Innym wyborem są odkurzacze-roboty, które po zaprogramowaniu samodzielnie wysprzątają posadzki w Twoim mieszkaniu. Są one w stanie pokonywać rozmaite przeszkody, np. niskie progi czy styk dywanu i podłogi, a także w przypadku natknięcia się na meble zmieniają kierunek swojego biegu. Wystarczy, że włączysz taki odkurzacz i zajmiesz się swoimi sprawami, a po pewnym czasie będziesz miał czystą całą posadzkę.

Czy mop parowy to dobry pomysł

Czy mop parowy to dobry pomysł?

Drugim urządzeniem ułatwiającym sprzątanie mieszkania jest mop parowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych mopów nie musisz przygotowywać wiadra z ciepłą wodą i detergentem i co chwilę płukać ściereczkę, którą wycierasz posadzki. Tutaj wystarczy wlać wodę do przeznaczonego do tego pojemnika i uruchomić urządzenie. Po kilkunastu sekundach będzie gotowe do pracy. Nie musisz używać chemikaliów w czasie mycia podłóg mopem parowym, ponieważ para wodna świetnie radzi sobie z bakteriami i zarazkami. Co więcej, możesz wybrać mop parowy z ręczną myjką parową w zestawie, która wraz z odpowiednimi końcówkami umożliwi łatwe czyszczenie kafelków, kuchenki i piekarnika, armatury, ceramiki czy nawet luster i okien. A skoro o oknach mowa…

Łatwiejsze mycie okien z robotem

Łatwiejsze mycie okien z robotem

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić skuteczną alternatywę dla ręcznego mycia okien. Dzięki osiągnięciom najnowszych technologii doczekaliśmy się jednak specjalnych robotów, które wykonają to zadanie za nas. Jedynym ich minusem póki co jest cena, ale pewnie i ona wraz z pojawianiem się większej liczby tego typu urządzeń, ustabilizuje się. Robot do mycia okien działa podobnie jak odkurzacz – robot. Jest zaprogramowany do dokładnego czyszczenia powierzchni fragment po fragmencie. Doskonale utrzymuje się na pionowych powierzchniach, jednak trzeba pamiętać, aby był dobrze naładowany – w przeciwnym wypadku pozostawiony na oknie zbyt długo może całkowicie wyczerpać swoją baterię i spaść na ziemię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here