Jak urządzić mieszkanie 2-pokojowe?

Od tego w jaki sposób urządzimy nasze mieszkanie zależy naprawdę dużo. Ma to wpływ na nasz komfort, wygodę oraz samopoczucie.

Warto więc podchodzić do tego odpowiedzialnie. Zwłaszcza, jeśli nie mamy do dyspozycji wielu przestronnych pomieszczeń. Tymczasem, coraz częściej wybieramy takie właśnie małe mieszkania. Koszt zakupu dwupokojowego lokum jest bowiem stosunkowo niewielki. Jak jednak urządzić taką przestrzeń? Sprawdźmy.

Rozplanuj przeznaczenie pokojów

Zanim zaczniesz urządzać mieszkanie zastanów się jak chcesz wykorzystać dostępną przestrzeń a więc – jakie będzie przeznaczenie pokojów. Czy stawiasz na sypialnię i salon, czy też jeden z pokojów będzie pełnił zarówno funkcję pokoju dziennego, jak i sypialni a w drugim znajdzie się pokój dziecka lub gabinet. Podejmując decyzję przed rozpoczęciem prac i zakupów unikniesz niepotrzebnych wydatków np. na meble, które nie będą ci potrzebne. Pamiętaj, że stawiając przeszklenie, ściankę działową a nawet pergolę możesz podzielić pomieszczenie, które wykorzystasz na dwa różne sposoby.

Wybieraj nowoczesne meble modułowe

Ogromne znaczenie ma wybór odpowiednich mebli. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku mieszkań dwupokojowych jest zakup mebli modułowych, które mogą pełnić kilka funkcji. Doskonałym przykładem tego typu mebli są nowoczesne narożniki. Za dnia pełnią funkcję przestronnej kanapy, na której z powodzeniem może wypoczywać cała rodzina. Nocą zaś stają się wygodnym łóżkiem, którego powierzchnia spania jest naprawdę spora.
Co ważne, meble modułowe można dowolnie ze sobą łączyć oraz rozbudowywać je, dzięki czemu zawsze będą spełniać potrzeby twojej rodziny – nawet jeśli pojawi się nowy jej członek.

Tego warto unikać

Urządzając mieszkanie dwupokojowe warto unikać częstych błędów, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie czuć się w nich w pełni komfortowo. Wśród takich błędów wymienić możemy zakup ciężkich, dużych szaf, które zajmują całe ściany mieszkania. Lepiej więc zrezygnować z ogromnej meblościanki a zamiast niej wykorzystać np. wnękę w której stworzymy garderobę oraz lekkie komody i szafki. Wystrzegaj się także ciężkich zasłon oraz ciemnych kolorów – sprawiają one bowiem, że mieszkanie wydaje się być znacznie mniejsze.

Proste triki na “powiększenie mieszkania”

Urządzając dwupokojowe mieszkania warto wykorzystać rozwiązania, dzięki którym stanie się ono optycznie większe. Dobrym pomysłem są lustra – zawieszone na ścianie sprawiają, że pokój wydaje się znacznie większy. Ściany warto pomalować na jasne kolory, które nie tylko optycznie powiększają pomieszczenie, ale również wprawiają nas w dobry nastrój. Warto również wykorzystywać wszelkie możliwe skrytki (np. w pufkach) aby ograniczyć liczbę niezbędnych nam mebli.

Podsumowując, mieszkanie dwupokojowe może być wygodne, przestronne i komfortowe. przekonać można się o tym sprawdzając ciekawą ofertę mieszkań tego typu oferowanych przez deweloper WPB sp. z o.o. Kluczowe znaczenie ma jednak to, w jaki sposób urządzimy mieszkanie. Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się w tym pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here