Jak stylowo udekorować ścianę?

Puste ściany nie tworzą ciekawego wnętrza, a sprawiają nieprzytulną atmosferę. Warto je udekorować. Wśród standardowych sposobów na dekorację ścian jest również wiele oryginalnych, które spowodują, iż wnętrze będzie ciekawe, interesujące oraz stylowe. Można stworzyć dekoracje personalne – pasujące do danej rodziny, związane z mieszkańcami domu, albo uniwersalne, odpowiadające każdej przestrzeni.

Półki
Standardową dekoracją ścian są półki. Zazwyczaj są one klasyczne. Jednak można stworzyć ciekawe aranżacje poprzez ich rozmieszczenie. Nie muszą być one umieszczone jedna pod drugą. A mogą tworzyć ciekawe kompozycje. Ważne jest również to, co umieszcza się na takich półkach. Na górnej dobrze wyglądają kwiaty, wazony, a na dolnych można ułożyć zdjęcia i książki. Na rynku dostępne są również półki o ciekawych i nowoczesnych kształtach, na przykład w kształcie afryki, czy koła. Warto zastanowić się nad tym, w jakim stylu ma się dany pokój i do niego właśnie dobrać półki, następnie uzupełnić to dodatkami.

Zdjęcia
Wiele osób ozdabia ściany zdjęciami. Można stworzyć ciekawe kolaże ze zdjęć danej rodziny umieszczonych w antyramach. Ciekawe będzie również zamontowanie fotografii, które będą przedstawiały wspólne podróże, ciekawe przygody. Dzięki temu można otrzymać ciekawy klimat wnętrza, a zarazem mieć blisko najwspanialsze wspomnienia ze swojego życia.

Obrazy i plakaty
Plakaty większości osób kojarzą się z młodzieżowymi aranżacjami wnętrz, jednak można uzyskać bardzo ciekawy efekt umieszczając na ścianach plakaty w danym charakterze. Dla przykładu można stworzyć pokój filmowy, umieścić na ścianie plakaty ulubionych filmów, lub takie, które przedstawiają najlepszych aktorów. W przypadku obrazów, warto dobrać odpowiednie ramy. Klasyczne są czarne oraz drewniane utrzymane w kolorach brązowych. Jednak ciekawe i popularne współcześnie są ramy o ostrych kolorach, jak czerwień, czy pomarańcz. Będą one idealnie pasowały do minimalistycznych obrazów, jednak mogą przytłaczać w przypadku krajobrazów, czy kolorowych, skomplikowanych dzieł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here