słońce

Wysokie temperatury i silne nasłonecznienie mogą być męczące. W końcu negatywnie wpływają na jakość snu, koncentrację, produktywność czy samopoczucie. Dlatego tak ważne jest to, aby próbować na różne sposoby ochronić dom przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem, oto kilka sprawdzonych metod.

Zamontuj markizy

Masz duże okna przy wejściu na taras? Jeśli do tego znajdują się one w miejscu, które często narażone jest na duże nasłonecznienie, to koniecznie musisz coś z tym zrobić, gdyż zapewne to właśnie te okna i drzwi wpływają na drastyczne podniesienie temperatury w Twoim domu. Możesz temu zaradzić poprzez zamontowanie markizy tarasowej. Takie rozwiązanie sprawi, że promienie słoneczne nie będą odbijały się od szyb i dodatkowo nagrzewały wnętrza domu.

Markizy Jasieński możesz rozkładać latem i składać zimą, aby zapewnić więcej światła w domu. Poza tym w ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń, gdzie możesz spędzać letnie wieczory, niezależnie czy na dworze pada deszcz, czy też nie. Dobrym rozwiązaniem są też markizy pionowe, które sprawiają, że słońca dodatkowo nie odbija się o szyby pod innym kątem.

Postaw na rolety

W pozostałych pomieszczeniach absolutną koniecznością są rolety. Przez to, że latem i wiosną wschód słońca jest coraz wcześniej, to rolety umożliwią Ci komfortowe spanie o kilka godzin dłużej. Zastanów się po prostu, czy bardziej sprawdzą się u Ciebie rolety wewnętrzne, które zapewniają w pomieszczeniach więcej światła, ale i tak chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. A może lepszą opcją staną się rolety zewnętrzne, gdyż dodatkowo nie sprawią, że szyby będą się nagrzewały, więc w trakcie upałów zagwarantują Ci to, że mniej ciepła przedostanie się do Twojego domu.

Alternatywą mogą być też oczywiście żaluzje, które wyglądają bardzo klimatycznie i można je z łatwością dopasować do nowoczesnego czy bardziej tradycyjnego budownictwa.

Jak jeszcze warto ochronić dom przed nadmiernym nasłonecznieniem?

Osłony na okna to zdecydowanie najskuteczniejsze metody, które ochronią Ciebie i pozostałych domowników przed nadmiernym nagrzaniem i nasłonecznieniem domu. Jednak poznaj też kilka dodatkowych trików, które warto zastosować w okresie letnim:

  • montowanie szyb przeciwsłonecznych,
  • zasłanianie rolet w ciągu dnia i odsłaniania ich już po zachodzie słońca,
  • powieszenie i zasłanianie zasłon w pokojach,
  • montowanie klimatyzacji bądź zakupienie klimatorów czy nawet wiatraków pozwala obniżyć temperaturę w domu.

Jak widzisz, istnieje szereg ciekawych sposobów, jak ochronić dom przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wypróbuj przynajmniej kilka z nich, aby podnieść swój komfort latem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here