Jak przygotować poddasze do ocieplenia pianką?

Ocieplanie poddasza to bardzo ważna kwestia w przypadku każdego domu. Pianka jest uznawana za najlepszy materiał do ocieplania. Jako jej największe zalety wskazuje się świetną izolację akustyczną oraz termiczną, ekologiczność, długotrwałość oraz szczelne pokrycie bez względu na powierzchnię.

Jeśli chcesz zapewnić sobie idealne ocieplenie poddasza, zainwestuj w piankę PUR, która doskonale wypełnia wszelkie luki, szczelny oraz nierówności. Co więcej, masz pewność, że po jej zastosowaniu nie dojdzie do tworzenia się mostków termicznych, które generują ogromne straty ciepła. Chcesz poznać więcej zalet pianki i dowiedzieć się, jak przygotować poddasze przed ocieplaniem? Zapraszamy do lektury.

Kiedy wykonujemy ocieplenie poddasza pianką?

Choć wśród laików i amatorów ocieplania zdania są podzielone, specjaliści jednogłośnie odpowiadają, że ocieplanie poddaszy pianką najlepiej jest wykonać przed pracami wykończeniowymi. Sucha powierzchnia do ocieplania oraz odpowiednia temperatura wewnątrz sprawi, że pianka będzie świetnie do niej przylegać. Z tego też powodu najczęściej decydujemy się na ocieplenie poddasza na końcowym etapie budowy, czyli po wykonaniu tynków oraz posadzek, kiedy wszystko zdąży już dokładnie wyschnąć.

Zalety ocieplania poddasza pianką

Za największą zaletę pianki jako materiału do ocieplania poddasza uznaje się przede wszystkim fakt, że dociera nawet w trudno dostępne miejsca i najmniejsze przestrzenie. Jak wcześniej wspominaliśmy, świetnie radzi sobie z pochłanianiem dźwięków oraz izolacją termiczną. Cechą wartą wspomnienia jest także niska wsiąkliwość wody. Pianka jest także w pełni bezpieczna dla zdrowia i ma neutralny zapach. Jest odporna na pleśń oraz grzyby i nie powoduje reakcji alergicznych. Nie topi się i nie zmienia swoich właściwości, a dodatkowo jest bardzo prosta w aplikacji – nie wymaga zastosowania dodatkowych elementów.

Czy ocieplenie poddasza pianką się opłaca?

Ocieplanie poddasza pianką to stosunkowo tanie rozwiązanie. Ponieważ jest bardzo odporna i wytrzymała, będzie stanowiła zabezpieczenie na wiele lat (wytrzyma tyle, co sama konstrukcja domu), co szybko zrekompensuje początkowy koszt poniesiony na zakup i aplikację. Jej świetne właściwości, na których czele stoi skuteczność, zdecydowanie przemawiają za tym, by zastosować to rozwiązanie.

Osoby, które zdecydowały się na użycie do ocieplenia budynku celulozy lub wełny zauważają, że z czasem te materiały zmieniają swoje właściwości, a ich początkowe parametry ulegają pogorszeniu. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku pianki do ocieplania poddaszy. Co więcej, po rozebraniu budynku można ją ponownie użyć, co sprawia, że jest to rozwiązanie wysoce ekologiczne. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ocieplania pianą? Zajrzyj na: https://ocieplenia-piana.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here