projektowanie mebli
projektowanie mebli

Chcesz aby wnętrze Twojego mieszkania wyglądało oryginalnie i wyróżniało się od innych? Jeżeli tak, to dobrym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie własnych mebli, które potem wykonasz samodzielnie lub z pomocą profesjonalisty. Od czego zacząć? Co wziąć pod uwagę? Tego wszystkiego dowiesz się już za chwilę.
Meble zaprojektowane według własnych upodobań charakteryzować się będą nie tylko oryginalnym wyglądem ale też i funkcjonalnością. Meble wykonane własnoręcznie są także dużo tańsze od tych kupionych w sklepie lub przygotowywanych przez firmę zajmującą się projektowaniem oraz sprzedażą mebli na wymiar. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci samodzielne zaprojektowanie wymarzonych mebli.

Zrealizuj swoje plany!

W przeciągu najbliższych kilku miesięcy planujesz przeprowadzić się do nowego mieszkania? Meble dostępne w salonach meblowych nie do końca odpowiadają Twoim wymaganiom? Co zrobić kiedy zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie wyposażenie swoich wnętrz? Najlepszym sposobem będzie zaprojektowanie własnych mebli. Jeżeli wiesz czego dokładnie chcesz a w głowie zaświtał Ci pewien pomysł, od razu przelej go na papier.
Zwróć uwagę nie tylko na kolor, wykończenie ale przede wszystkim na materiał, z które wykonane mają zastać meble oraz jaką funkcję mają pełnić

Zrób to sam lub skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Z projektowaniem mebli jest tak jak z projektowaniem mieszkania. Można to zrobić samemu lub całe zadanie powierzyć projektantowi. Oczywiście pierwsza opcja nic nie będzie Cie kosztować, druga – w zależności od tego jaki będzie to rodzaj mebli wiąże się z zainwestowaniem całkiem sporej sumy pieniędzy.
Masz zdolności artystyczne i manualne? Jeśli tak to weź kartkę, ołówek i zacznij szkicowanie. Projektując meble pamiętaj nie tylko o ich wyglądzie zewnętrznym ale i wewnętrznym, zastanów się nad rozmieszczeniem półek, szuflad, drążków, uchwytów itp.
Na bakier Ci z rysowaniem? Skorzystaj z dostępnych w internecie darmowych lub odpłatnych programów do projektowania mebli. Ich obsługa jest banalnie prosta, większość posiada polską wersję językową, co jest dodatkowym ułatwieniem.
W momencie kiedy projekt będzie już gotowy to teraz pozostaje Ci kwestia jego realizacji. Tutaj również masz dwa wyjścia – meble możesz zrobić sam lub udać się do stolarza, który wykona je według przygotowanego projektu.

Jak projektować meble?

Na to zwróć szczególną uwagę!

Projektując meble pamiętaj o wykonaniu dokładnych pomiarów miejsca, w którym mają zostać ulokowane.
Dla przykładu projektując szafki kuchenne skup się na kwestii zachowania tzw. ciągu kuchennego, który ułatwi Ci funkcjonowanie w całym pomieszczeniu, okap obowiązkowo powinien znaleźć się nad płytą indukcyjną. Pomyśl również o zabudowie sprzętów RTV i AGD, co dodatkowo wpłynie na ogólną estetykę całego wnętrza.
Meble powinny być przede wszystkim praktyczne i przydatne, aranżując wnętrza mniej na uwadze to aby jak najlepiej zagospodarować każdy kawałeczek wolnej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here