Jak prać ręczniki bambusowe?

0
190

Ręczniki bambusowe dobrze chłoną wodę, są lekkie i mają właściwości antybakteryjne. Zastanawiasz się, czy oprócz tych zalet cechuje je także łatwość utrzymania w czystości? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku! Wyjaśniamy w nim, jak prać ręczniki bambusowe, by na długo zachowały swój pierwotny wygląd.

Po czym poznasz ręczniki bambusowe?

Ręczniki te zwykle nie są wykonane z samego bambusa, ale w swoim składzie mają jego domieszkę. Co istotne, nawet dodatek tych włókien wpływa na jakość tego rodzaju tekstyliów – sprawia, że są przyjemne w dotyku i poprawia ich właściwości termoregulacyjne. Z tego ostatniego powodu ręczniki bambusowe sprawdzą się zarówno w wyższej, jak i niższej temperaturze – w zależności od potrzeb będą dobrze trzymały ciepło lub przyniosą kojącą ochłodę. Akcesoria tego typu poznasz także po różnorodnym wzornictwie, wśród którego dominują delikatne, stonowane modele, takie jak te dostępne na stronie: https://familyrollo.pl/ogrod-i-taras/reczniki/bambusowe.

Jak prać ręczniki bambusowe, by na długo zachowały swój pierwotny wygląd?

Ręczniki bambusowe, podobnie jak inne tekstylia tego rodzaju, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zanim wrzucisz je do bębna pralki wypełnionego po brzegi ubraniami i bielizną, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jak prać ręczniki bambusowe?

  • Produkty bambusowe możesz prać w pralce – pamiętaj jednak, by ustawić delikatny program z temperaturą 30ºC. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom materiał ten nie musi – a wręcz nie powinien – być prany w wyższej temperaturze.
  • Pierz ręczniki osobno – do bębna pralki włóż tylko ręczniki, najlepiej w podobnej kolorystyce. Dzięki temu unikniesz zbijania się włókien, a nitki z odzieży nie pokryją bambusowych tekstyliów.
  • Nie używaj agresywnych środków do prania – zrezygnuj ze stosowania wybielacza i płynów do płukania. Zamiast nich wybierz łagodny produkt, na przykład delikatny płyn do prania albo kapsułki.
  • Ustaw minimalne wirowanie – zbyt wysokie obroty podczas wirowania negatywnie wpłyną zarówno na wygląd, jak i właściwości ręczników bambusowych.
  • Opróżnij bęben pralki jak najszybciej – dzięki temu zniwelujesz ryzyko powstawania brzydkich zapachów i zagnieceń na tkaninie bambusowej.

Jak suszyć ręczniki bambusowe?

Równie istotne co sposób prania ręczników bambusowych, jest ich właściwe suszenie. Jeśli chcesz, by tekstylia te nie stały się szorstkie, zastosuj jeden z poniższych sposobów:

  • Użyj suszarki bębnowej – dzięki temu ręczniki będą chłonne i miękkie przez długi czas. Pamiętaj jednak, by ustawić minimalną temperaturę urządzenia.
  • Rozwieś je na powietrzu – ręczniki bambusowe możesz też suszyć na zewnątrz, ale nie wystawiaj ich na zbyt intensywne słońce! Lepszym rozwiązaniem będzie powieszenie ich w zacienionej części ogrodu lub na osłoniętym tarasie.
  • Powieś je na suszarce – jeśli nie masz suszarki bębnowej, a musisz wysuszyć pranie w domu, umieść ręczniki na suszarce. Jednak koniecznie zachowaj pomiędzy nimi odstępy. Dzięki temu tkanina szybciej wyschnie.

Teraz już wiesz, jak prać ręczniki bambusowe!

Piorąc ręczniki bambusowe, zastosuj się do naszych wskazówek, a tekstylia te pozostaną chłonne, miękkie i będą miały przyjemną dla skóry, jedwabistą strukturę. Pamiętaj, że istotna jest także jakość takich akcesoriów, dlatego wybierz modele od renomowanych producentów. Znajdziesz je w sklepie internetowym: familyrollo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here