meble sosnowe, stolik nocny,
meble sosnowe, stolik nocny,

Poszukujesz prostego i niedrogiego sposobu na odświeżenie wyglądu swojego salonu lub sypialni? Najlepszą metodą jest wymiana mebli na nowe ale co zrobić w sytuacji kiedy chwilowo nie możemy pozwolić sobie na wydanie większej ilości gotówki? Po prostu przemaluj swoje stare meble na inny kolor!

Meble wykonane z naszego rodzimego drewna sosnowego mają charakterystyczny i bardzo urokliwy jasny odcień, dzięki czemu nadają wnętrzu przytulny klimat. Idealnie wpisują się w aranżacje stylizowane na styl skandynawski lub nowoczesny.
Meble są mocne i wytrzymałe a w dodatku można je zakupić w całkiem przystępnej cenie ale to nie wszystko. Wyposażenie wykonane z drewna sosnowego ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – sprzedawane jest zazwyczaj w stanie surowym co umożliwia jego dalszą obróbkę. Co to znaczy? Takie meble możesz potem samodzielnie przemalować na dowolny kolor!

Pomaluj swoje meble!

Meble wykonane z drewna sosnowego możesz pozostawić w ich naturalnym odcieniu lu pomalować je na dowolnie wybrany przez siebie kolor. Marzą Ci się białe matowe meble? Świetnie, biel w dalszym ciągu jest na topie! Za chwilę pokażemy Ci jak w trzech prostych krokach odmienisz wygląd swoich drewnianych mebli.
Do wykonania tego zadania będziesz potrzebował: papieru ściernego, preparatu odtłuszczającego, farby podkładowej, białej bejcy lub farby akrylowej, lakieru o wykończeniu matowym, wałka, pędzla oraz foli malarskiej.

Krok pierwszy – przygotowanie powierzchni

To najważniejszy etap wszystkich prac związanych z malowaniem mebli, aby farba dobrze trzymała się powierzchni a efekt końcowy był estetyczny, drewno należy poddać odpowiedniej obróbce.
Od czego zatem należy zacząć? Jeżeli mebel jest nowy wystarczy tylko go odtłuścić. W sytuacji kiedy jest to szafka, która była już wcześniej malowana lub lakierowana, należy wówczas zmatowić całą powierzchnię oraz usunąć resztki pozostałego lakieru i farby przy użyciu papieru ściernego. Pamiętaj aby potem usunąć powstały pył!

Jak pomalować meble sosnowe?

Krok drugi – malowanie

Przed nałożeniem białej farby lub bejcy, na powierzchnię zaaplikuj podkład, który przygotuję ją do lepszego chłonięcia koloru. Kiedy wyschnie możesz rozpocząć malowanie.
Wymieszaj farbę a następnie przy pomocy wałeczka nałóż jej cienką warstwę – nie przejmuj się faktem, że nie pokryła ona dokładnie całej powierzchni, kolejne rozwiążą ten problem. W momencie kiedy pierwsza warstwa już wyschnie (zazwyczaj po upływie 12 godzin), pomaluj mebel po raz drugi. Jeżeli na powierzchni w dalszym ciągu widoczne są prześwity, ponownie odczekaj 12 godzin a następnie nałóż trzecią a zarazem ostatnią warstwę białej matowej farby. Kiedy wyschnie należy zabezpieczyć całość odpowiednim preparatem.

Krok trzeci – lakierowanie

Pomalowaną powierzchnię trzeba koniecznie zabezpieczyć lakierem o wykończeniu matowym, dzięki temu będzie ona odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Po całkowitym zaschnięciu lakieru (a najlepiej po dwóch-trzech dniach) można już w pełni korzystać z mebla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here