meble kuchenne, malowanie, kolory
meble kuchenne, malowanie, kolory

Wygląd zniszczonych szafek w Twojej kuchni przyprawia Cię o dreszcze? Wymiana ich na nowe nie wchodzi w grę? Zastanawiasz się co zrobić? Podpowiadamy, zadbaj o nie własnoręcznie! Dzisiaj doradzimy Ci jaką farbę wybrać oraz co zrobić aby dosłownie w jeden dzień odświeżyć wygląd całej kuchni!

Nie tajemnicą jest, że zakup nowych mebli kuchennych wiąże się z wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych. Szafki kuchenne są tym elementem wystroju, który niestety niszczy i zużywa się najszybciej, nawet jeżeli nie wyglądają już tak dobrze jak na początku to niekiedy jednak, warto jest im dać drugą szansę. Odnowienie ich po przez pomalowanie to jeden z najprostszych sposobów na ich odnowienie.

Wybierz farbę kredową!

Choć na rynku dostępnych jest wiele różnych farb przeznaczonych do malowania szafek to zdaniem fachowców najlepsze wśród najlepszych są farby kredowe. Ich aplikacja jest banalnie łatwa, szybko wysychają, są trwałe a także gwarantują ciekawe wykończenie. Małym minusem może być natomiast ich wysoka cena.
Oprócz farb kredowych w sklepach dostaniesz również farby akrylowe, olejne, ftalowe oraz mleczne.

To będzie Ci potrzebne!

Przystępując do malowania mebli zadbaj o swoje miejsce pracy, przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia oraz materiały takie jak: farbę kredową, taśmę oraz folię malarską, pędzelek lub wałeczek, śrubokręt lub wkrętarka, preparat odtłuszczający oraz szmatkę.

Etap pierwszy – przygotowanie

Rozłóż folię, pozbądź się uchwytów oraz gałek, zabezpiecz taśmą granice a w następnej kolejności zajmij się przygotowywaniem powierzchni malowanych mebli. Tutaj czeka Cię miła niespodzianka, ponieważ w przypadku farb kredowych szafek nie trzeba wcześniej szlifować ani polerować, wystarczy je tylko dokładnie umyć, osuszyć oraz odtłuścić. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz na czasie ale ominie się żmudna praca związana ze szlifowaniem oraz późniejszym sprzątaniem pyłu i kurzu.

Jak pomalować meble kuchenne?

Etap drugi – malowanie

W przypadku farby kredowej do uzyskania pełnego krycia wystarczają zazwyczaj dwie warstwy. Dokładnie ją zamieszaj a później przy pomocy wałeczka lub pędzelka staraj się jak najdokładniej pokryć nią powierzchnię mebla. Uważaj jednak aby warstwa farby nie była zbyt gruba.
Kolejną zaletą farby kredowej jest fakt, że wysycha ona w mgnieniu oka. Wystarczą dosłownie 2-3 godzinki i można nakładać już kolejną warstwę, gdzie w przypadku innych farb, było by to ok. 10 godzin.

Etap trzeci – zakończenie prac

Meble będą gotowe do użytku po ok. 12 godzinach od nałożenia drugiej warstwy. Na pewno już zdążyłeś zauważyć, że powierzchni pomalowanych farbą kredową nie trzeba zabezpieczać lakierem i woskiem, ten produkt cechuje się ogromną odpornością oraz trwałością.
Po upływie tego czasu możesz przykręcić uchwyty do swoich mebli i zacząć podziwiać efekt końcowy!

Jeżeli będzie to Twoje pierwsze podejście do pomalowania mebli, to jesteśmy pewni, że korzystając z naszych rad z tym zadaniem poradzisz sobie bez najmniejszego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here