meble kuchenne, okleina
meble kuchenne, okleina

Chcesz odmienić wygląd swoich starych mebli? A może są one delikatnie przyniszczone i przydałaby im się szybka i tania renowacja? Dzisiaj udowodnimy Ci jak w prosty i niedrogi sposób przy pomocy okleiny można odświeżyć wygląd nie tylko mebli ale i całego wnętrza!
Wymiana mebli na nowe jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem, jeżeli aktualnie nie posiadasz wystarczającej ilości wolnych środków może warto byłoby pomyśleć nad oklejeniem mebli specjalną folią lub okleiną?

Jaką okleinę wybrać?

Zarówno wybór koloru jak i wzoru zależy tylko i wyłącznie od Twoich indywidualnych upodobań, pamiętaj jednak o tym aby nowe meble pasowały do całej reszty wystroju.
Okleina powinna być odporna na działanie różnego rodzaju czynników m.in. wysokiej temperatury, wilgoci; najlepiej gdyby była wodoodporna i zmywalna, wtedy meble będą łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Najlepsza jest ta pokryta grubą warstwą laminatu.
Okleinę do mebli można dostać praktycznie w każdym markecie budowlanym, cena za jedną rolkę waha się w granicach 20-30 zł. Wybór wzorów i kolorów jest na tyle duży, że z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego do własnych potrzeb.

Jak prawidłowo oklejać meble – krótki poradnik krok po kroku…

Proces oklejania mebli nie jest zajęciem ani trudnym ani czasochłonnym, nawet jeżeli to Twoje pierwsze podejście to z naszymi wskazówkami poradzisz sobie z całym zadaniem bez najmniejszego problemu.
Jedyne co będzie Ci potrzebne to odpowiednia ilość okleiny lub folii samoprzylepnej, nożyk do tapet, szmatka oraz odtłuszczacz.

Krok – pierwszy przygotowanie mebli

Meble należy rozkręcić na części pierwsze, warto także pozbyć się wszystkich uchwytów oraz gałek, dzięki temu oklejenie frontów i blatów pójdzie Ci znacznie szybciej i prościej.
Kiedy meble są już rozłożone konieczne jest ich dokładne oczyszczenie – usunięcie zabrudzeń, pyłu oraz kurzu oraz odtłuszczenie, czyli przemycie powierzchni szmatką nasączoną spirytusem lub specjalnym preparatem do tego przeznaczonym. Dzięki temu okleina będzie się solidnie i mocno trzymała powierzchni przez długi, długi czas.

Krok drugi – oklejanie

Kiedy preparat odtłuszczający odparuje możesz przystąpić do oklejania swoich mebli. W tym celu na początku wymierz dokładnie powierzchnię a następnie przytnij folię lub okleinę na daną wielkość, co z kolei ułatwi Ci jej aplikację.
Folię naklejaj stopniowo i powoli tak by pomiędzy warstwami nie utworzyły się pęcherzyki powietrza, w trakcie wykonywania tej czynności możesz pomóc sobie linijką lub ekierką.

Jak okleić meble?

Krok trzeci – dekorowanie

Decydując się na oklejenie mebli warto jest się zastanowić również nad zakupem nowych gałek lub uchwytów, są one stosunkowo niedrogie a dodatkowo podkręcą efekt całej metamorfozy – stare meble będą nie do poznania.
Jak widać oklejanie mebli nie jest wcale takie trudne. Zakup okleiny jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcę odmienić wygląd swoich starych, zniszczonych mebli nie wydając tym samym dużej ilości pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here