meble kuchenne
meble kuchenne

Meble kuchenne są podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni, to one w dużej mierze mają wpływ na efekt końcowy całej aranżacji, niestety jak każde meble z biegiem czasu ulegają zniszczeniu. Co zrobić w sytuacji kiedy stan portfela nie pozwala na zakup nowych mebli? Mamy na to kilka prostych sposobów!

Zamiast kupić nowe meble, odśwież wygląd starych!

Szafki kuchenne są jednym z droższych i najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia kuchni, z racji tego, że narażone są na m.in.: działanie wysokich temperatur, wilgoć, porysowania, ciągłe otwieranie i zamykanie itp. Nic więc w tym dziwnego, że po trzech czterech latach nie wyglądają już tak świetnie jak na początku.
Jednak nie od razu musisz tracić majątku na nowe, drogie meble, wystarczy tylko, że odpowiednio zadbasz o swoje stare.

Wykorzystaj okleinę lub farbę!

W przypadku mebli kuchennych na uszkodzenia najbardziej narażone są fronty oraz blaty. Dzisiaj jednak skupimy się nieco bardziej na frontach. Ich wygląd można odświeżyć w prosty sposób, wykorzystując do tego celu farbę lub folię samoprzylepną – okleinę.
Okleina świetnie sprawdzi się w przypadku gładkich i nie zniszczonych mebli, farba to dobry wybór dla posiadaczy szafek z widocznymi żłobieniami oraz nieco bardziej zniszczonymi frontami.

Jak przygotować meble do oklejenia?

Przed przystąpieniem do oklejania należy meble rozłożyć na części, pozbywając się tym samym wszystkich gałek oraz uchwytów. Powierzchnię mebli należy wcześniej dokładnie oczyścić oraz odtłuścić specjalnym preparatem lub spirytusem. Tak przygotowane meble można zacząć obklejać okleiną.

Jak prawidłowo pomalować szafki kuchenne?

Malowanie szafek jest zajęciem zdecydowanie bardziej czasochłonnym. W tym wypadku sam etap przygotowań zajmuje dużo więcej czasu. Zacząć należy od oszlifowania oraz zmatowienia wierzchniej warstwy przy pomocy papieru ściernego – tylko w ten sposób pozbędziesz się resztek lakieru oraz farby. Uwaga! Jeżeli na Twoich meblach widoczne są ubytki konieczne będzie zastosowanie specjalnej szpachli do drewna, która je wypełni.
Na tak przygotowaną powierzchnię nałożyć należy 2-3 cienkie warstwy farby. Etapem kończącym będzie nałożenie lakieru, który zabezpieczy pomalowaną powierzchnię przed działaniem szkodliwych czynników.

Wymień gałki oraz uchwyty!

Jak odnowić meble kuchenne?

Niekiedy potrzeba naprawdę niewiele aby poprawić wygląd starych mebli, zakup nowych gałek lub uchwytów to chyba najprostszy i najtańszy sposób na ich odświeżenie. Drewniane, proste, okrągłe, rzeźbione, kryształki – w sklepie znajdziesz ich całe mnóstwo, do wyboru do koloru!

Tak właśnie prezentują się nasze trzy, proste sposoby na odnowienie mebli kuchennych. Każdy z nich nie jest ani trudnym do wykonania ani kosztowny przedsięwzięciem a efekt końcowy niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz będzie fenomenalny. Jak widać nie należy na starcie przekreślać potencjału starych mebli. Jesteśmy przekonani, że wygląd Twojej kuchni odmieni się diametralnie a swoją pomysłowością zachwycisz całą rodzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here