Jak łatwo utrzymać porządek w łazience

Zachowanie porządku w łazience jest bardzo trudnym zadaniem, tym bardziej jeżeli mamy wieloosobową rodzinę. Warto stosować ciekawe rozwiązania i organizować schowki, które pomogą zaprowadzić ład. Problemem utrzymania porządku w łazience dotyczy szczególnie niewielkich pomieszczeń. Liczne butelki kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, pojemniki na akcesoria do kąpieli czy suszące się na grzejniku ręczniki powinniśmy schować do szafek łazienkowych.

Akcesoria do uporządkowanej łazienki

Zamiast zwykłej mydelniczki wybierzmy estetyczny i ozdobny dozownik. Taki pojemnik łatwiej utrzymamy w czystości, a pozostałości środka do mycia rąk nie będą brudzić umywalki. Dozownik do mydła w płynie z pompką jest rozwiązaniem bardziej higienicznym, a poza tym estetycznym.

W łazience powinno znajdować się też tyle wieszaków na ręczniki, ilu jest domowników, warto dodać dodatkowe haczyki dla gości.Powinno się zamontować również drążki, na których będzie można rozwiesić mokry ręcznik, aby szybciej wysechł (każdy z nich powinien wisieć na odrębnym wieszaku).

Meble do łazienki

Świetnym miejscem do przechowywania jest zabudowa umywalki. W łazience często przechowuje się również środki czystości. Aby nie zajmowały one powierzchni podłogi, warto także wygospodarować dla nich przestrzeń wokół stelaża bidetu.

Jeśli nie ma się w łazience miejsca na zamykane schowki, można zamontować na ścianach otwarte półki wykonane z chromu. Aby umieszczone na nich kosmetyki nie wywoływały wrażenia nieporządku, warto wykorzystać pudełka, w których zamkniemy małe przedmioty, szklane opakowania do przechowywania m.in. płatków kosmetycznych i koszyki wiklinowe, które pomieszczą kosmetyki do pielęgnacji. Dobrym pomysłem jest wybór akcesoriów odpornych na wilgoć i w podobnej tonacji kolorystycznej, co podkreśli wrażenie porządku. Sprzymierzeńcami w utrzymaniu ładu w łazience są zestawy akcesoriów, szklane opakowania i kosze. Funkcjonalność tego pomieszczenia podnoszą też zamykane szafki i schowki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here