Jak fotografować nieruchomości na sprzedaż?Jak fotografować nieruchomości na sprzedaż?

Planujesz sprzedaż mieszkania? Aby wyróżnić się na tle dziesiątek innych ogłoszeń, zadbaj o atrakcyjne, ostre i odpowiednio oświetlone zdjęcia wnętrz. W końcu to one jako pierwsze przyciągają wzrok potencjalnych kupców. Sprawdź, jak fotografować mieszkanie na sprzedaż.

Fotografia nieruchomości – przygotuj mieszkanie na sesję

Zanim weźmiesz do ręki aparat fotograficzny, zadbaj o to, by wnętrze prezentowało się jak najlepiej. Pamiętaj, że nawet najlepszy aparat na niewiele się zda, jeżeli mieszkanie będzie brudne i zabałaganione.

Planując zdjęcia mieszkania, kieruj się zasadami home stagingu. Schowaj swoje rzeczy osobiste, zadbaj o to, by na wierzchu nie znajdowały się ubrania, nadmiar kosmetyków czy dokumentów. Zetrzyj kurze, odkurz i umyj podłogi, dokładnie wyczyść kuchnię oraz łazienkę, umyj okna. Ustaw w widocznych miejscach kilka dodatków, które sprawią, że mieszkanie wyda się bardziej przytulne – mogą to być świeczki, koc, poduszki, świeże kwiaty czy czysta zastawa na stole.

Jak zrobić dobre zdjęcie nieruchomości?

Zadbaj o najlepsze oświetlenie! Staraj się nie robić zdjęć po zmierzchu ani w ostrym, południowym świetle. Najlepsze pory do fotografowania to okolice wschodu i zachodu słońca (nazywane przez fotografów złotymi godzinami).

Fotografia wnętrz – pamiętaj o odpowiedniej perspektywie

Brak odpowiedniej perspektywy to problem wielu amatorów – chcąc zrobić zdjęcie, intuicyjnie biorą do ręki aparat i fotografują otoczenie w pozycji stojącej. Błąd! Aby zrobić atrakcyjne zdjęcia mieszkania, ustaw aparat na wysokości wzorku osoby, która siedzi na krześle. Zadbaj o to, by podłoga lub sufit nie zajmowały zbyt wiele miejsca w kadrze. Taka perspektywa jest dla odbiorcy najbardziej naturalna.

Jak fotografować mieszkanie na sprzedaż

Jak fotografować mieszkanie na sprzedaż? Pamiętaj o głębi

Jedną z największych trudności w fotografii wnętrz jest odpowiednie przedstawienie przestrzeni. Zdjęcia wykonywane na tle pojedynczych, płaskich ścian, spowodują, że mieszkanie będzie wyglądało na mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Z tego względu powinieneś zadbać o głębię – ustawiać aparat pod kątem, dzięki któremu w kadrze znajdzie się punkt styczny co najmniej dwóch ścian.

Zwróć również uwagę na tzw. złoty podział. Jest to siatka, która dzieli zdjęcie na dziewięć równych części (poprzez trzy równe linie w pionie i trzy linie w poziomie). Większość aparatów posiada opcję wyświetlania jej podczas robienia zdjęć. Na stykach linii siatki znajdują się punkty, na które odbiorca zwróci największą uwagę. Zadbaj o to, by w punktach tych nie znajdowały się mało atrakcyjne przedmioty, np. kosz na śmieci.

Pamiętaj, że odpowiednie ujęcia oraz dobre światło to klucz to tego, by wykonać atrakcyjne zdjęcia mieszkania. Zdecydowanie mniej istotne jest to, czy wnętrza fotografujesz aparatem cyfrowym, czy po prostu smartfonem. Jeżeli jednak czujesz, że zdjęcia wnętrz nie wychodzą Ci tak, jakbyś sobie tego życzył, możesz skorzystać z usług fotografa nieruchomości.

Chcesz sprzedać lub kupić mieszkanie i szukasz informacji na temat cen nieruchomości jest na to prosty sposób. Przejdź do narzędzia NAVIDOM!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here