Jak chronić kanapę przed zabrudzeniami?

Kanapa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia salonu. Łatwo ją zabrudzić winem, czy potrawami. Zarówno podczas imprez domowych, czy spożywaniu posiłków na kanapie przed telewizorem. Każdemu zależy, na tym, aby kanapa była jak najdłużej czysta, ponieważ jej czyszczenie jest ciężkie, a niektóre składniki są wręcz niemożliwe do usunięcia. Dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć się na zabrudzenia kanapy, w zależności od materiałów, z jakich jest stworzona.

Impregnaty do skór
Jeśli posiada się kanapę ze skóry, to niezbędny okaże się impregnat. Zabezpiecza on skórę powłoką, która utrudnia jej ubrudzenie, a zarazem ułatwia czyszczenie. Należy dokładnie przeczytać opis produktu, aby nie zaszkodzić kanapie, nie zmieniać jej właściwości. Dlatego powinno się używać wyłącznie produktów przeznaczonych do skóry. Dostępne są również odpowiednie środki i spraye do czyszczenia skórzanych kanap i innych mebli

Koc lub narzuta jako ochrona
Koc może okazać się nie tylko idealną dekoracją pokoju i kanapy, ale również z pewnością będzie chronił ją przed zabrudzeniami. Można z powodzeniem dobrać wzór oraz kolor kanapy do wystroju pomieszczenia, w którym się ona znajduje. Będzie zabezpieczał kanapę nie tylko przed zabrudzeniami, ale również wycieraniem, paznokciami zwierząt oraz zużywaniem. Narzuta posiada przede wszystkim walory dekoracyjne. Można znaleźć narzuty o ciekawych, intrygujących wzorach, które dodatkowo przystroją salon. Dodatkowo ochroni kanapę przed plamami i obtarciami. Ma podobną funkcję, co koc, jednak istnieje w rozmiarach bardziej dopasowanych do kanap.

Pokrowce na kanapy
Są ich różne rodzaje. Na rynku dostępne są również takie, które nie przepuszczają płynów. A więc jest to doskonałe zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju plamami. Szczególnie polecane w przypadku kanap materiałowych. Pokrowce warto zmieniać raz na jakiś czas, co może sprawić, że kanapa całkowicie zmieni swój wygląd, a wnętrze pokoju będzie odświeżone. Można w ten sposób całkowicie zmienić klimat pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here