Posiadanie własnego mieszkania dla wielu Polaków jest największym marzeniem. Niestety bardzo często na drodze stoją pieniądze. Wysokie koszty domów spowodowane są najczęściej ich niedoborem jeśli chodzi o jakoś mieszkania lub usytuowanie w mieście. O ile problem pieniędzy da się rozwinąć poprzez oszczędzanie lub wzięcie kredytu hipotetycznego, o tyle zbyt niski podaż nadal będzie mieć miejsce. Na szczęście w niektórych miejscach wzięto się za rozwiązywanie i tego problemu. Jednym z przykładów jest inwestycja Apartamenty Wielicka w Krakowie.

Pierwsza tura inwestycji otrzymała nazwę Etap I. Po jej wielkim sukcesie nastąpił Etap II odnoszący takie same sukcesy jeśli chodzi o sprzedaż lokum co jej poprzednik. W obydwu przypadkach na jednym obszarze zdecydowano się wybudować kilka budynków, w środku których znajdować będą się apartamenty różnych wielkości, poczynając od 26 do 130 metrów kwadratowych. Do mieszkań dokupić można będzie miejsca parkingowe na parkingu podziemnym. Oprócz tego mieszkania usytuowane na parterze mają stały dostęp do własnych ogródków, podczas gdy w reszcie na użytek własny są pokaźne balkony. Jednym z najważniejszych punktów w inwestycji było odpowiednie jej ulokowanie. Apartamenty Wielicka w Krakowie Etap I mieści się zaraz obok Parku Jerzmanowskich. Etap II natomiast umiejscowiono w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Ta niecodzienna lokalizacja sprawiła, że osiedla charakteryzują się wyjątkową kameralnością i nadzwyczajną architekturą. Ponadto, nie można powiedzieć, że wybudowanie budynków w obrębie zieleni skazało je na kompletne odosobnienie. W okolicy znajdują się sklepy całodobowe, jest blisko do komunikacji miejskiej oraz szkół, obiektów medycznych i kulturalnych. Można z czystym sercem stwierdzić, że to właśnie dbałość o wykonanie, bezpieczeństwo jakie odczuwają ludzie i sposób zarządzania osiedlem i jego usytuowanie sprawiło, że apartamenty w obydwu etapach rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Całą inwestycję, jeśli chodzi o Apartamenty Wielicka w Krakowie, finansuje bank PKO BP S.A.. Jednakże wpłaty klientów wpływają na osobne konta banków. Należy wspomnieć, że mieszkania, zarówno z Etapu I i Etapu II mogą zostać zakupione przy wsparciu programu Mieszkania Dla Młodych, gdzie rząd dofinansowuje młodym ludziom ich pierwsze mieszkania. Przy odrobinie wysiłku możliwe jest więc dostanie bardzo atrakcyjnego, pod każdym względem, apartamentu przy niewielkim wkładzie własnym. Chociaż większość mieszkań znalazła już swoich pierwszych właścicieli, spóźnialscy nadal mają szansę na zaopatrzenie się w jedno z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here