projektowanie mebli, zarobki projektanta
projektowanie mebli, zarobki projektanta

Masz artystyczną duszę? Twoją pasją jest projektowanie i aranżowanie wnętrz? Znasz się na stolarce, lubisz odnawiać i samodzielnie tworzyć oryginalne meble? Z Twoich zdolności skorzystał już nie jeden znajomy? Jeżeli tak zastanów się nad tym czy nie połączyć przyjemnego z pożytecznym. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bardziej temu jaką pracę wykonują i ile zarabiają zawodowi projektanci mebli. Jesteś zainteresowany? W takim razie zapraszamy do dalszej części artykułu.

Praca nie tylko dla mężczyzn!

Choć wydawać by się mogło, że projektowanie mebli jest zawodem dedykowanym w dużej mierze panom to i płeć piękna w ostatnich czasach coraz chętniej postanawia zmierzyć się z tym wyzwaniem.
Według badań statystycznych przeprowadzonych w styczniu tego roku to właśnie kobiety stanowią większość – jest ich o 7% więcej niż mężczyzn. Znaczna część kobiet zajmuje się nie tylko samym projektowaniem, co druga osoba niekiedy samodzielnie wykonuje zaprojektowane przez siebie meble!

Czym powinien charakteryzować się projektant mebli?

Masz wątpliwości co do tego, czy jesteś właściwą osobą na właściwym stanowisku? A może dopiero przymierzasz się do wykonywania tego zawodu? Zastanawiasz się jakie cechy charakteru powinien posiadać każdy projektant mebli?
Znajomość tworzenia przestrzennych planów oraz rysunku to podstawa – bez tych umiejętności z pewnością ciężko będzie Ci odnaleźć się w tym zawodzie.
Punkt drugi to zmysł artystyczny, łatwość łączenia ze sobą kolorów, wzorów oraz różnych stylów aranżacyjnych. Twoja głowa powinna być pełna świeżych i oryginalnych pomysłów.
Oprócz tych cech niezwykle ważna jest umiejętność prawidłowego komunikowania się z potencjalnym klientem. Jak projektant musisz umieć wsłuchać się w jego potrzeby, przedstawić jak najkorzystniejsze rozwiązania aby w końcu dojść do porozumienia. Każdy klient chce odnieść wrażenie, że rozmawia z osobą kompetentną, która zna się na swoim fachu.

Ile zarabia projektant mebli?

Ile zarobisz na tym stanowisku?

Wysokość zarobków zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest wielkość miasta, w którym podejmiesz pracę. Nie od dziś wiadomo, że w dużych i rozwiniętych miastach można zarobić znacznie więcej niż w tych mniejszych.
Kolejny czynnik to Twoja wiedza i zdobyte doświadczenie – pamiętaj, że pracodawcy zwracają na tę kwestię szczególną uwagę, dobry pracownik zawsze jest w cenie, można by rzec, że to Ty będziesz jej wizytówką oraz najlepszą reklamą. W końcu to dzięki Tobie i Twojej kreatywności, firma pozyska większą ilość potencjalnych klientów.
Trzecie miejsce należy do zadań, które zostaną Ci przydzielone. Być może przydzielone zostanie Ci stanowisko projektanta mebli kuchennych lub łazienkowych. Nie mniej jednak przeciętne miesięczne wynagrodzenie waha się w granicach 3200 zł (brutto), pamiętaj, że jest to stawka sugerowana.
Osoby początkujące, dopiero rozpoczynające przygodę w tym zawodzie zarabiają zazwyczaj ok. 2400 zł, tzw. profesjonaliści z kilku letnim doświadczeniem otrzymują wynagrodzenie nierzadko przekraczające 4000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here