cena mebli, vat na meble, kuchnia, jadalnia
cena mebli, vat na meble, kuchnia, jadalnia

Zakup mebli na wymiar to dla wielu spełnienie części marzeń o idealnym domu? Meble przygotowywane na indywidualne życzenie klienta są nie tylko funkcjonalne ale też i dużo droższe w porównaniu do tych gotowych, które możemy nabyć w każdym salonie meblowym.

Jeżeli należysz do grona tych osób, które uwielbiają mieć wszystko zaplanowane, to urządzając swoje nowe mieszkanie lub dom, pod uwagę wziąłeś zakup mebli na wymiar.
Tego typu zabudowa charakteryzuje się oryginalnym wyglądem ale jej najważniejszą cechą jest funkcjonalność.
Minusem tego typu mebli może być ich wysoka cena, jednak należy pamiętać o tym, że w parze z wysokimi kosztami nabycia idzie wysoka jakość wykonania produktu.
Od czego zależy cena? Co składa się na koszt całkowity nabycia mebli wykonanych na wymiar? Ile wynosi podatek VAT? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Poznaj zalety i wady zakupu mebli na wymiar

Meble zamówione na wymiar mają więcej plusów niż minusów, dlatego też urządzając od podstaw wnętrza, które mają być funkcjonalne decydujemy się właśnie na ten rodzaj wyposażenia.
Szafy przygotowywane pod indywidualny projekt są przede wszystkim praktyczne, rewelacyjnie sprawdzają się w małych mieszkaniach, gdzie każdy kawałeczek wolnej przestrzeni należy jak najlepiej zagospodarować.
Kolejną zaletą jest oryginalny wygląd zabudowy – w tym przypadku masz wolną rękę, to ty decydujesz jaki kolor oraz z jakiego materiału mają zostać wykonane nowe np. szafki kuchenne.
Jak to w życiu bywa to co ma swoje plusy ma również i minusy – tak też jest w tym wypadku. Do jednych z wad mebli wykonanych na wymiar należy wysoka cena ale nie tylko. Decydując się na ich zakup musisz mieć na uwadze to, że jest to swojego rodzaju inwestycja na lata, takie meble bowiem są trudne w rozbiórce oraz późniejszej modyfikacji. Jeżeli jesteś osobą, która dosyć często zmienia swoje miejsce zamieszkania to zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup dużo tańszych mebli z sieciówki.

Ile wynosi VAT na meble?

Wysoka cena mebli na wymiar

Meble przygotowywane na wymiar są dużo droższe od mebli dostępnych w sprzedaży, na ich wysoki koszt wpływa wiele różnych czynników. Oprócz materiałów użytych do ich produkcji, modelu i pełnionej funkcji doliczyć należy kwotę opodatkowania VAT.
Podatek VAT od mebli wynosi 8% w wypadku montażu (chociaż jeszcze do niedawna stawka ta wynosiła 23%) lub 23% w wypadku wykonania mebli. Dotyczy on zarówno zabudowy kuchennej, łazienkowej oraz wnękowej, zakupionych materiałów oraz montażu wykonanych mebli w mieszkaniu lub innych budynkach użytkowych.
Dla przykładu cena szafek kuchennych na wymiar wynosi ok. 1200 zł za m/b, gdzie w cenie 800 zł zakupić można komplet gotowych już mebli, które niestety będą gorsze jakościowo i ewidentnie mniej funkcjonalne.

Meble na wymiar – czy warto?

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety oraz wady, meble przygotowywane na zamówienie są warte swojej (niekiedy bardzo wysokiej) ceny. Oryginalny wygląd, funkcjonalność oraz wysoka jakość wykonania to właśnie te czynniki przemawiają za ich zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here