Hurtownia elektryczna – tam gdzie jakość daje bezpieczeństwo

0
1062

Odpowiednio dobrana i skonfigurowana elektryka w domu, jak również miejscu pracy daje poczucie bezpieczeństwa i wymierne oszczędności. Każdy z nas chce mieć poczucie, że instalacja elektryczna, która jest w naszym miejscu zamieszkania jest solidna i przede wszystkim bezpieczna. Coraz częściej decydujemy dołożyć kilkanaście złotych i kupić produkt lepszej jakości.

Sklep elektryczny – Gdzie więc szukać?

Utwierdzanie się w przekonaniu, że przy budowie i wykańczaniu domu wystarczy nam kilkanaście metrów kabla, kilka włączników i gniazdek jest bardzo mylne. Jest to jeden z ważniejszych aspektów podczas procesu wykańczania i warto zwrócić na niego szczególną uwagę.

Sklep elektryczny, w którym dokonuje się zakupu powinien oferować szeroką gamę automatyki budynkowej, aparatury elektrycznej, obudów, aż do drobnych rzeczy takich jak gniazdka, żarówki, rozdzielniki, kable czy listwy, a jednocześnie scalać to w jedną spójną całość. Mamy tutaj materiały wysokiej jakości, odpowiednio skonfigurowane i bezpieczne pod kątem montażu i użytkowania. Chyba nikt nie chciałby mieć pożaru w domu w wyniku wadliwej instalacji elektrycznej? Pytanie więcej niż retoryczne, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Dlaczego nie warto oszczędzać na elektryce?

Miejsca takie jak sklep czy hurtownia elektryczna w dużej mierze działają na zasadzie wolnego rynku. Co za tym idzie? Chodzi o to, żeby sprzedać jak najwięcej i nie martwić się jaki los spotka później klienta. Jednak czy cena 3,90 za żarówkę o mocy 4W jest wygórowana? Czy naprawdę warto oszczędzać i narażać czyjeś bezpieczeństwo i własną renomę lub markę? Warto również wspomnieć, że nowoczesne żarówki ledowe przy odpowiedniej dawce napięcia przez kilka lat mogą być bezawaryjne.

Teraz zastanówmy się ile zwykłych żarówek dostępnych w każdym sklepie trzeba byłoby wymienić w tym czasie.  Czy 55 zł za 50 metrów rury elektroinstalacyjnej to wygórowana cena? Trzeba postawić jedną zasadniczą tezę – materiały elektryczne nie są produktami o wygórowanych cenach bez względu na to czy wybieramy niższą czy wyższą półkę. Jedyna różnica to jakość. Jeżeli zainwestujemy w gniazdko elektryczne TIMEX OPAL, które kosztuje 4,92 zamiast w inne gniazdko, które kosztuje 4 złote nie stracimy wiele. Co zyskamy?

Elektryka w sklepie elektrycznym

Przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że gniazdko nam się nie przypali i świadomość, że jest wykonane z materiałów trudnopalnych. 92 grosze różnicy… Odpowiedz na ww. postawioną tezę nasuwa się sama. Cena 1,60 za metr kabla nie jest duża, zwłaszcza kiedy produkt zabezpieczony jest izolacją polwinitową, która daje możliwość adaptacji kabla w wilgotnych miejscach bez ryzyka wystąpienia zwarcia. Nie trzeba chyba odpowiadać czy warto, bo odpowiedź jest oczywista. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w internecie. Szybka dostawa, możliwość zwrotu, gwarancja jakości i tego, że dostaniemy to czego potrzebujemy. Do tego dochodzi również poczucie, że produkty są fabrycznie nowe. Ponadto w jednym miejscu mamy duży wybór produktów różnych, jednak będących w tej samej kategorii – przewody, materiały montażowe, wyłączniki nadprądowe, lampy, oprawy oświetleniowe czy urządzenia pomiarowe – wszystko czego potrzebujemy w jednym miejscu.

Bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną dla naszych bliskich jak i dla nas samych. Warto zatem podczas zakupów pokierować się jakością wykonywanych produktów, materiałami z jakich zostały stworzone. Wielokrotnie jest to bagatelizowane, jednak w obliczu zwarcia, wybuchu pożaru czy zalania wodą okazuje się często zbawienne. W Polsce coraz bardziej rośnie świadomość tego, że bezpieczeństwo i jakość to nierozłączna para. Jednak rośnie zbyt wolno. Nie możemy mieć na wszystko wpływu, dlatego warto zacząć od siebie. Wysoka jakość daje komfort i spokój.

Źródło: http://www.nasz-biznes.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here