herbatka ziołowa
fot. pixabay.com

Herbatki na odchudzanie to bardzo popularny sposób, zwłaszcza wśród kobiet, na walkę o wymarzoną figurę. Niektóre z nich jednakże nie przynoszą żadnych efektów, inne działają na nas niekorzystnie, a jeszcze inne są strzałem w 10. Jakie herbatki na odchudzanie sprawdzą się najlepiej? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/herbatki-odchudzajace-czy-dzialaja/

Herbatki na odchudzanie

Herbata odchudzająca często zawiera również składniki wspomagające trawienie, co jest bardzo ważne dla redukcji zbędnych kilogramów. Należy uważać, aby nie pić za dużo, ponieważ ich nadmierne ilości mogą powodować np. Zmniejszenie wchłaniania wapnia lub żelaza, prowadząc do poważnych zaburzeń organizmu.

Wiele herbat odchudzających zawiera zioła o działaniu przeczyszczającym. Należą do nich np. Kora senesu czy kruszyny, które odpowiadają za wypromowanie wypróżnień i wspomaganie pracy jelit.

Jeśli chcesz schudnąć, musisz wykonać kilka czynności, które spowodują utratę tkanki tłuszczowej. Herbata ziołowa o działaniu przeczyszczającym nie pomoże w tym procesie.

Jakie herbatki?

Gotowe do kupienia herbaty na odchudzanie to zazwyczaj mieszanka herbat i ziół, które (również stosowane indywidualnie) mogą mieć pozytywny wpływ na odchudzanie. Zamiast kupować gotowe, możesz regularnie pić zieloną lub czerwoną herbatę oraz herbaty ziołowe, które z pewnością lepiej działają na organizm. Poniżej opis herbat znanych z dobroczynnego wpływu na odchudzanie, oczyszczanie i wspomaganie utrzymania prawidłowej sylwetki.

Herbatka z bratków zawiera flawonoidy, które mogą pomóc organizmowi w oczyszczaniu i usuwaniu odpadów.

Herbatka z pokrzywy może przyspieszać usuwanie nadmiaru wody i toksyn z organizmu dzięki działaniu moczopędnemu. Ponadto dostarcza również witamin i minerałów, które przyczyniają się do prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci.

Herbata z żeń-szenia to kolejny naturalny sposób na odchudzanie. Żeń-szeń powoduje szybsze usuwanie odpadów. W związku z tym może znacznie pomóc w utracie wagi. Ponadto roślina ta wpływa pozytywnie na organizm zwiększając energię, koncentrację oraz odporność. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi i cholesterolu.

Przeczytaj też: http://www.arsmateria.pl/dieta-ziemniaczana-na-czym-polega/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here