Grzejniki do łazienki

Zadaniem grzejników łazienkowych jest nie tylko samo ogrzewanie pomieszczenia. Tym bardziej, że często nie są w stanie samodzielnie ogrzać całej łazienki. Dlatego, często traktowane są jako dodatkowe źródło ciepła, a ich działanie uzupełniają zwykłe kaloryfery lub ogrzewanie podłogowe. Oczywiście, nie świadczy to w żaden sposób na niekorzyść grzejników łazienkowych, gdyż dzięki temu możemy potraktować je także jako elementy dekoracyjne. Poniżej podpowiadamy – po jaki rodzaj grzejnika łazienkowego warto sięgnąć jeśli zależy ci na uzyskaniu satysfakcjonującego efektu aranżacyjnego.

Najmodniejsze barwy, wzory i desenie

Przyjęło się, że grzejniki łazienkowe są po prostu białe. W tym kolorze wykonana jest zdecydowana większość dostępnych urządzeń. Biały to co prawda kolor uniwersalny – pasuje do różnych aranżacji oraz łatwo wkomponowuje się w każdym otoczeniu – jednak często jest po prostu „nudny”. Tym bardziej, że znaczna część przyrządów obecnych w łazience – jak wanna czy umywalka – również są białe.

Jeśli zależy ci na przełamaniu tego mono-kolorystycznego trendu, wówczas radzimy sięgnąć po grzejniki, których powierzchnia prezentuje nieco bardziej ekstrawaganckie odcienie. Wbrew pozorom, grzejników takich znajdziemy wiele i nie są szczególnie drogie.

Dużą popularnością cieszą się grzejniki w ciemnych barwach. Szczególnie, gdy są to kolory matowe, a nie odblaskowe. Wówczas, ich powierzchnia jest przyjemna dla oka, wprowadza poczucie komfortu i wygody. Ponadto, grzejniki takie mają nie mniejszy potencjał aranżacyjny niż ich białe odpowiedniki. Najpopularniejsze odcienie to metaliczny czarny, czerń manganowa oraz grafitowa.

Na popularności zyskują również grzejniki w tonacjach brązowych. Szczególnie takie odcienie, które naśladują naturalne barwy drewna. W dalszej kolejności warto wymienić odcienie żółci, pomarańczy oraz błękitu. Są to co prawda grzejniki dekoracyjne rzadziej stosowane, najczęściej – dobierane do konkretnych aranżacji.

Kształt grzejników dekoracyjnych łazienkowych

Kształty dostępnych grzejników dekoracyjnych są nie mniej awangardowe. Co prawda, większość grzejników łazienkowych imituje klasyczne kształty drabinkowe, jednak potrafią naprawdę zaskakiwać.

Przede wszystkim – warto rozważyć zakup grzejników, których orurowanie ma kształt nie walca, ale płaskiego prostopadłościanu. Oznacza to, że ich przekrój nie jest okrągły, ale ma kształt kwadratowy lub prostokątny. Grzejniki takie wyglądają elegancko i nowocześnie, pasują do rozmaitych stylizacji. Często znajdują zastosowanie w łazienkach hotelowych lub w innych, ekskluzywnych miejscach.

Niezwykle dobrze wypadają grzejniki płaskie, których kształt imituje (lekko zdeformowane) framugi okienne. Do takich zaliczyć można modele grzejników DUBLON, AUREUS oraz ENDO, a w pewnym stopniu także MASAMI i HARUMI. Są to grzejniki tworzące rozbudowane konstrukcje, często wykonane z jednej, wielokrotnie zawiniętej lub rozczłonowanej rury.

Popularne są również grzejniki żeberkowe, jednak wyposażone w jedną, a nie dwie (jak to zazwyczaj bywa w grzejnikach drabinkowych) rurki pionowe. Wówczas, biegnie ona przez sam środek grzejnika tworząc jego oś główną, a po jej obu stronach rozchodzą się rurki poziome. Szczególnie popularne modele to RESTOR, JOWISZ oraz PARYS, łączące nowoczesny design z praktycznym zastosowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here