Miejsce pracy w domu

Wygodne biurko potrzebne jest nie tylko tym, którzy stale pracują w domu. Jak stworzyć miejsce do pracy w małym mieszkaniu? Projektantka wnętrz Magda Knappe dzieli się swoimi pomysłami.

Są rodziny, w których każdy członek rodziny potrzebuje miejsca do pracy w domu, ale pełnowymiarowe biuro nie zmieści się w każdym mieszkaniu. Najczęściej do pracy siadamy w salonie, sypialni lub kuchni.

Opcja nr. 1. Osobne biuro

Idealnie, jeśli w mieszkaniu jest mały, ale oddzielny pokój z oknem, który możemy przeznaczyć na miejsce do pracy. Istnieje kilka wskazówek dotyczących ergonomii przestrzeni. Po pierwsze, blat biurka powinien znajdować się po prawej stronie okna. Po drugie, sztuczne źródło światła musi zapewniać kierunkowe oświetlenie całej powierzchni roboczej. Po trzecie, musisz wybrać wygodne meble: pod względem wysokości i wielkości powinny być odpowiednie dla osoby siedzącej przy blacie. Po czwarte, w pobliżu miejsca pracy musi znajdować się wystarczająca liczba gniazdek dla całego niezbędnego sprzętu. I wreszcie, nie można zapomnieć o miejscach do przechowywania dokumentów i książek, i lepiej pomyśleć o tych miejscach z wyprzedzeniem. Specjalne organizery na dokumenty i otwarte półki pomogą rozwiązać ten problem.

Opcja nr 2. Miejsce pracy w sypialni

Jeśli potrzebujesz zorganizować miejsce pracy w sypialni, najlepiej (i najłatwiej!) kupić jest mały stolik pod laptopa. Książki i papiery można przechowywać w wysuwanej szufladzie lub w wydzielonej części garderoby. Jeśli sypialnia jest bardzo mała, ale właśnie tutaj potrzebne jest miejsce do pracy (na przykład jednopokojowe mieszkanie), jako blat można wykorzystać składane drzwi szafy. Kolejnym odważnym posunięciem jest zaaranżowanie miejsca pracy… wprost w szafie (za jej drzwiami może być ukryte mini biuro, które zajmie część szafy i będzie widoczne tylko wtedy, gdy szafa jest otwarta). Jeśli nie potrzebujesz miejsca do pracy na co dzień, ale od czasu do czasu, zainstaluj w sypialni mały stolik przesuwny.

Inną ciekawą opcją do sypialni jest zastosowanie szerokiego wezgłowia z półkami. Kupno takiego łóżka jest dość łatwe, powinno być umieszczone na środku pokoju. Zagłówek zamieni się w blat roboczy i jednocześnie w półkę do przechowywania książek.

Opcja nr 3. Miejsce pracy w salonie

Aranżując miejsce do pracy w salonie, możesz również skorzystać z kompaktowego stołu lub stołu rozkładanego. Dziś możesz kupić lub zamówić wąski stół z dwiema nogami, który jest przymocowany do ściany. Bez problemu będziesz mógł na nim pracować na laptopie.

Opcja nr 4. Miejsce pracy w kuchni

Najprostszym sposobem na zaaranżowanie miejsca pracy w kuchni jest przedłużenie blatu i połączenie go z parapetem. W razie potrzeby laptopa można schować, zwalniając dodatkowe miejsce do gotowania. W przypadku mieszkań typu studio idealnym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne. Na przykład łóżko składa się i chowa w szafie, a na jego miejscu znajduje się biurko.

Opcja nr 4. Miejsce pracy w loggii

Jeśli twoje mieszkanie ma loggię, to możesz tam również zaaranżować gabinet. Aby to zrobić, musisz zaizolować loggię, powiesić rolety lub zasłony, aby ochronić się przed słońcem.

Inne ciekawe artykuły o projektowaniu wnętrz znajdziesz na blogu projektantki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here