Funkcjonalny sprzęt AGD do nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko elegancka i doskonale współgrająca stylistyką do reszty mieszkania, ale przede wszystkim funkcjonalna. Odpowiedni układ mebli oraz wyposażenie są podstawą. Jakie sprzęty AGD zakupić do nowoczesnej kuchni? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Wyposażenie nowoczesnej kuchni – jaki sprzęt AGD wybrać?
  2. Nowoczesna płyta gazowa
  3. Nowoczesny piekarnik
  4. Nowoczesny okap

Wyposażenie nowoczesnej kuchni – jaki sprzęt AGD wybrać?

Jak już wspomniano wyżej, nowoczesna kuchnia jest przede wszystkim kuchnią użyteczną. A na ową użyteczność składa się w szczególności odpowiedni sprzęt. Jakie AGD do nowoczesnej kuchni jest niezbędne? Poza standardowymi wręcz sprzętami, takimi jak lodówka, kuchenka (płyta indukcyjna lub gazowa) oraz piekarnik, warto pamiętać również o dobrej klasy zmywarce, ekspresie do kawy oraz ewentualnie również mikrofalówce. Wspomniane urządzenia AGD do nowoczesnej kuchni sprawią, że pomieszczenie to będzie w pełni funkcjonalne i prawdziwie nowoczesne. A co z wyglądem sprzętu? Planując wykończenie kuchni albo aneksu kuchennego w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej czy industrialnej, dobrze jest również zakupić wyposażenie o odpowiednim wyglądzie.

Nowoczesna płyta gazowa

Jaka powinna być więc płyta gazowa do nowoczesnej kuchni? Przykładem niech będzie płyta gazowa z kolekcji Optima marki Solgaz – producenta specjalizującego się w projektowaniu stylowych, doskonałej jakości sprzętów AGD. Nowoczesna płyta gazowa tej marki cechuje się eleganckim, prostym wyglądem – powierzchnia płyty jest czarna, a palniki gazowe ukryte są pod grubym szkłem. Nie ma tu wystających kratek, palników i rusztów. To nadaje całości nie tylko designerskiego wyglądu, ale też pomaga utrzymywać kuchenkę w czystości. Powierzchnia jest gładka, bez żadnych zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud. Dotykowy panel jest prosty w obsłudze. Poza świetną prezencją, kuchenka jest też bardzo funkcjonalna. Płyty z kolekcji Optima posiadają 9 poziomów mocy, eleganckie kratki wylotu spalin, dużą powierzchnię ceramiki oraz są wyposażone w sygnał dźwiękowy, który ostrzega przed końcem gazu albo wylaniem czegoś na płytę.

Nowoczesny piekarnik

Czym natomiast powinien charakteryzować się nowoczesny piekarnik? Urządzenie to powinno cechować się prostym, eleganckim wyglądem, tak jak w przypadku piekarników marki Solgaz. Szklany, stylowy, intuicyjny panel dotykowy pozwala na wygodną i szybką obsługę sprzętu, natomiast chłodzone czterowarstwowe drzwi urządzenia gwarantują bezpieczeństwo. Ponadto piekarnik do nowoczesnej kuchni powinien być również jak najbardziej energooszczędny i ekologiczny. Najlepiej, aby był wyposażony w system tzw. pyrolizy, która pozwala użytkownikowi czyścić sprzęt bez użycia środków chemicznych.

Nowoczesny okap

W każdej kuchni niezbędny jest również dobrej klasy okap. A jaki powinien być okap do nowoczesnej kuchni? Modele marki Solgaz pokazują, że nowoczesny okap może być nie tylko funkcjonalny, ale również piękny. Prosta forma oraz czarna, gładka powierzchnia sprawiają, że urządzenie prezentuje się świetnie w każdej stylistyce. Ponadto charakteryzuje się cichą pracą oraz bardzo wysoką wydajnością. Posiada również funkcję automatycznego wykrywania gotowania, dzięki czemu sam włącza się, kiedy jest potrzebny oraz wyłącza po zakończeniu gotowania.

Podsumowując, sprzęt AGD w nowoczesnej kuchni nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale również cechuje wyjątkowymi, innowacyjnymi funkcjami. Jego zadaniem jest sprawić, aby proces gotowania być możliwie najbardziej komfortowy oraz bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here