Wyspa w kuchni jest nowoczesnym rozwiązaniem, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Wygląda nietuzinkowo, a do tego jest funkcjonalna – można zamontować na niej zarówno wysokiej jakości, designerską armaturę kuchenną, jak i modną płytę grzewczą.

Błędne jest przekonanie o tym, że wyspa w kuchni sprawdza się wyłącznie na dużej powierzchni. To również świetne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń (w naprawdę małych kuchniach można zastąpić ją półwyspem). Dzięki niej zyskujemy niemalże panoramiczną przestrzeń z widokiem na salon lub na ogród. Umieszczenie na niej zlewozmywaka z funkcjonalną armaturą kuchenną, pozwoli wygospodarować dodatkowe miejsce na blacie roboczym.

Armatura kuchenna na wyspie

Na wyspie kuchennej najczęściej spotykanym elementem jest zlewozmywak. Koniecznym warunkiem takiego rozwiązania jest doprowadzenie instalacji wodnej – dlatego warto uwzględnić to już na wstępnym etapie projektowania wnętrza. Trzeba pamiętać, że wyspa będzie na pierwszym planie w kuchni, dlatego jeśli decydujemy się na tę opcję,warto zadbać o zakup designerskiej armatury kuchennej, która skupi na sobie całą uwagę. Taką armaturę kuchenną proponuje firma KLUDI, która posiada w swojej ofercie między innymi baterię KLUDI E-GO z podwójną linią wylewki. Jest ona oryginalna i pasuje do nowoczesnych wnętrz kuchennych. Nie mniej ciekawa jest armatura kuchenna KLUDI ADLON, charakteryzująca się misternym designem – jej pełne klasy uchwyty krzyżowe, porcelanowe intarsje i sześciokątne szlify odzwierciedlają elegancję i luksus. Z kolei armatura kuchenna KLUDI L-INE, doceniona przez jury nagrodą PLUS X AWARD za jakość, design i funkcjonalność, zachwyca ciekawym, minimalistycznym designem nawiązującym do litery L. Na wyspie ze zlewozmywakiem warto wygospodarować również strefę roboczą, choćby niewielką. W ten sposób zwiększymy jej funkcjonalność – będzie można swobodnie, od początku do końca, przygotować cały posiłek.

Co jeszcze na wyspie?

Na wyspie kuchennej z powodzeniem można zamontować też płytę grzewczą, dzięki temu unikniemy zabrudzenia ściany przyrządzanymi potrawami. Duża wyspa może przejąć również funkcję stołu w czasie przyjęcia lub szybkiego posiłku. Mniejszą wyspę można połączyć również ze strefą przechowywania, montując półki lub szuflady. Żeby dodatkowo wyeksponować tę przestrzeń i dopełnić całości aranżacji można zamontować nad wyspą oświetlenie, nawiązujące formą do armatury kuchennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here