Funkcjonalna łazienka

Kto z nas nie przechodził trudnego czasu, jakim jest remont łazienki, ten nie wie, na czym tak naprawdę polega prawdziwa rewolucja w domu. Wybieranie płytek i glazurnictwo jest niczym w porównaniu z dokładnym i funkcjonalnym rozplanowaniem powierzchni tak, by wszystko, co powinno znajdować się w łazience, znalazło swoje miejsce.

Kiedy jest dobry czas na łazienkową rewolucję?

Na remont łazienki najczęściej decydujemy się, gdy potrzebujemy zmiany i więcej miejsca, a dysponujemy czasem i większym budżetem, ponieważ takie przedsięwzięcie może wymagać sporych środków. Może, ale nie musi – szczególnie, gdy lubimy zakupy przez internet i wybieranie armatury zdalnie nie jest dla nas straszne. Jest to bardzo wygodne, szczególnie gdy np. goni nas czas, a przyczyna, dla której zmieniamy swoją łazienkę, zbliża się wielkimi krokami. Chodzi oczywiście o powiększenie rodziny. Niemowlę w domu wymaga przeprowadzenia rewolucji nie tylko w życiu rodziców, ale także w łazience – miejsce na wanienkę do kąpieli noworodka i dziecięce akcesoria, w tym kosmetyki, musi się w niej znaleźć obowiązkowo.  

Ale… na co nam tyle miejsca?

W łazience potrzebujemy miejsca przede wszystkim do przechowywania chemii czyszczącej, która może stać się niebezpieczna, szczególnie gdy mamy dzieci. Powinna się ona znajdować z dala od ich rąk, dlatego też wszelkie szafki na wysokości naszego wzroku są tutaj w cenie. Podobnie jest w przypadku kosmetyków dla dorosłych, a także chemii do prania. W szafkach poniżej możemy przechowywać wszelkiego rodzaju bezpieczne produkty dla dzieci, oczywiście, jeśli będą szczelnie zamknięte, a także zabawki  i np. brudne rzeczy do prania, które z pewnością krzywdy naszym pociechom nie wyrządzą. Nawet gdy mieszkamy sami, ustawienie bieliźniarki na tym samym poziomie co pralka jest dużo wygodniejsze. W przypadku większych łazienek można zastosować system szafek pod blatem i nad nim. Najczęściej jednak pomieszczenia te miewają 4-6 metrów kwadratowych, co uniemożliwia wstawienie dużej liczby mebli. 

Wszystkie chwyty dozwolone

Ze względu na małą powierzchnię łazienki – a to takie pomieszczenia zazwyczaj wymagają gruntownego przemeblowania – każdy jej skrawek powinien być zagospodarowany w bardzo przemyślany sposób. Stąd też nad zestawami podtynkowymi, czyli podwieszanymi ubikacjami, tworzy się szafki, by wnęka ta służyła jako miejsce do przechowywania potrzebnych w łazience przedmiotów. Podobnie jest w przypadku wolnego miejsca pod umywalką, choć tutaj lokowana jest przeważnie od razu umywalka z szafkami, zazwyczaj szufladami, które doskonale komponują się z innymi elementami wyposażenia, nie zakłócając w żaden sposób hydrauliki łazienki. Umywalki z szufladami lub wygodnymi szafkami najczęściej nie mają dużych uchwytów, co niweluje prawdopodobieństwo zahaczania o nie podczas częstego mycia rąk czy wykonywania innych czynności. Są one funkcjonalne i komfortowe, a my nie musimy wybierać dwóch elementów, czyli szafki i umywalki, co oszczędza nasz czas i jest ekonomicznym rozwiązaniem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here