Rozpiętość cenowa stolarki okiennej jest bardzo duża. W sprzedaży znajdziemy zarówno okna kosztujące po kilkaset, jak i po kilka tysięcy złotych, gdy mówimy o tych samych wymiarach. Na oknach nie warto jednak zanadto oszczędzać, ponieważ wpływają one również na koszty eksploatacji budynku oraz na nasze bezpieczeństwo.

Gdy chcemy mieszkać wygodnie i zdrowo, powinniśmy pamiętać także o wybraniu odpowiednich okien. Jako dopełnienie konstrukcji budynku powinny one pozwalać na naturalną cyrkulację powietrza, powinny być ciepłe oraz ciche, a także powinny być łatwe w użytkowaniu. Oczywiście, gdy zależy nam na wyższym poziomie bezpieczeństwa, powinniśmy też poszukiwać okien antywłamaniowych.

Te wszystkie wymagania są w stanie spełnić ekskluzywne okna, które obecnie znajdziemy w ofertach wielu producentów. Co jednak kryje się pod tym terminem? Okna ekskluzywne to okna, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a przy tym wyglądają estetycznie i pasują do stylu budynku, w którym są czy mają być zamontowane.

Pod pojęciem okien ekskluzywnych przede wszystkim rozumie się obecnie okna drewniane czy drewniano-aluminiowe. W przeszłości okna drewniane były standardem. Potem zastąpiły je okna PCV, które także teraz sprzedają się najlepiej. Teraz jednak widzimy powrót do okien drewnianych, ale wykonanych znacznie lepiej niż te przed laty. Są to okna bardziej szczelne, bezpieczne oraz zabezpieczane przed warunkami atmosferycznymi.

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo atrakcyjnie i wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi oraz wysoką izolacyjnością akustyczną. Sprzyjają także naturalnej cyrkulacji powietrza i zapobiegają zawilgoceniu pomieszczeń. Standardowe okna drewniane wymagają jednak konserwacji co kilka lat, ponieważ drewno nie jest odporne w pełni na warunki atmosferyczne. Dlatego atrakcyjną alternatywą dla nich są okna drewniano-aluminiowe, które z zewnątrz wykończone są ramą aluminiową zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi – dzięki temu okna te nie wymagają takiej konserwacji jak okna wykonane w całości z drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here