Dywany łatwoczyszczące

Wybór dywanu do salonu nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Cech, na które trzeba zwrócić uwagę jest naprawdę sporo. Przede wszystkim wybierając dywan, należy pamiętać, że może on być naprawdę bardzo ciekawym wykończeniem wnętrza. Aktualnie najmodniejszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku są dywany cieniowane oraz te z delikatnie połyskującym włosiem.

Poza tymi rozwiązaniami w ostatnim czasie bardzo mocno zyskały dywany w stylu vintage. Dywany tego rodzaju bardzo często posiadają motywy geometryczne i kontrastowe kolory. Wybór dywanów jest ogromny i dlatego bez problemów każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Dywany z włókien naturalnych

Wykonane są z wełny, jedwabiu czy też bawełny. Najczęściej z tej kategorii kupowane są dywany łatwoczyszczące wykonane z wełny owczej. Zaletą tego materiału jest bardzo wysoka elastyczność, zdolność regulacji wilgotności, elastyczność oraz trwałość. Dywany wykonane z tego materiału doskonale sprawdzają się w przypadku sypialni, jednak nie są zalecane osobom mającymi problemy z alergią. Najtańsze z tej grupy dywanów są te wykonane z bawełny.

Dywany z włókien syntetycznych

Wykonane są z takich materiałów jak polipropylen, poliamid czy też akryl. W przypadku wyboru tych dywanów wszelkie drobnoustroje będą miały utrudnione zadanie. Nie rozwijają się one w przypadku gdy wybierze się dywany z włókien syntetycznych. Materiały wykonane z tego rodzaju produktów to dywany łatwoczyszczące, których utrzymanie jest stosunkowo proste.

Jeśli chodzi o jakość to niestety są to dywany gorsze jakościowo od rozwiązań naturalnych, jednak z całą pewnością są dużo tańsze oraz dostępne w większej ilości różnych wzorów. Obecnie na rynku można znaleźć także rozwiązania oparte o uszlachetnioną sztuczną przędzę, która w pewnym stopniu poprawia jakość dywanów z włókien syntetycznych. Jeśli chodzi o dywany wykonane z polipropylenu są stosunkowo szorstkie oraz odporne na zabrudzenia i wpływ światła.

Zaletą tych rozwiązań jest fakt, że są w pełni odporne na działania moli. Dywany z włókien sztucznych mogą być także wykonane z poliamidu, akrylu czy też heat-set frise. Warto pamiętać, że dywany akrylowe w tej kategorii są najdroższe, jednak nie są lepsze od dywanów wełnianych.

Rozmiar dywanów

Rodzaj dywanu to jedna kwestia, jednak jego rozmiar też jest bardzo istotna. Dywany łatwoczyszczące powinny być odpowiednio duże, jednak nie mogą zajmować całej podłogi. Najlepsza opcja jest, wtedy gdy dywan zajmuje niemal całą szerokość sofy, a fotele stoją już na dywanie, dzięki temu w momencie korzystania z mebli możliwe będzie postawienie stóp na dywanie bez żadnego problemu. W przypadku gdy wybieramy dywan do jadalni, powinien być on mniej więcej wielkości stołu. W przypadku przedpokoju czy też innych niewielkich miejsc warto zastosować dywaniki o małych rozmiarach.

Gęstość runa

Jeszcze jedną kwestią jest gęstość runa. Określana jest na metce i w przypadku salonu najmniejszą gęstością, jaką można zastosować, jest 150 tysięcy punktów na metr, a wartością optymalną jest co najmniej 500 tysięcy punktów. Wartości powyżej tego progu oznaczają dywany o luksusowej jakości. Jednak zasada ta nie istnieje w przypadku dywanów o długim włosiu gdzie wartością optymalną, jest 50 tysięcy punktów.

Źródło: http://meblemalopolska.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here