Nie ulega wątpliwości, że dom ma być naszym azylem. To dlatego każdy chciałby czuć się w nim bezpiecznie. Ze wszystkich elementów, które składają się na bezpieczeństwo nieruchomości, to właśnie drzwi wejściowe są tym najważniejszym.

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów drzwi. Nic dziwnego, że w natłoku rozmaitych modeli, wiele osób zastanawia się nad tym, czym się kierować podczas wyboru tych odpowiednich dla nas.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Na pierwszym miejscu jest, wspomniane wcześniej, bezpieczeństwo. Aby drzwi wejściowe zewnętrzne były bezpieczne, muszą być przede wszystkim trwałe.

W dobie ekologicznych rozwiązań liczyć się także będzie współczynnik przepuszczalności ciepła. Drzwi zewnętrzne stanowią wizytówkę naszego domu, więc aspekt wizualny również będzie odgrywał istotną rolę. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na szczelność oraz ograniczenie strat ciepła. Największy procent strat notuje się przez okna i drzwi.

Jeśli kluczowa jest dla nas energooszczędność, musimy mieć na uwadze, by wybierać drzwi wejściowe wysokiej jakości. Pozwalają one na oszczędność, dlatego będzie to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Drzwi muszą być wykonane z solidnych materiałów wysokiej jakości. Tylko takie zapewnią nam trwałość przez długie lata. Są także wytrzymałe, chronią przed przedostaniem się do domu nieproszonych gości. Materiał będzie także wpływać na walory estetyczne.

Warunki atmosferyczne

Trzeba również pamiętać o tym, że drzwi są w dużym stopniu narażone na działanie warunków atmosferycznych. Na ich właściwości i wygląd będzie wpływać wiatr, woda, słońce, aktualna temperatura.

Kolejną rzeczą, która wydaje się oczywista, jednak wiele osób o niej zapomina, jest to, w którą stronę drzwi powinny się otwierać. Może to być do wewnątrz lub na zewnątrz.

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, więc kierujmy się tutaj swoimi indywidualnymi preferencjami.

dom i drzwi wejściowe

Z szybą czy bez szyby?


Wiele modeli drzwi wejściowych posiada szyby. Istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rozwiązania. Wiele osób twierdzi, że drzwi z szybą nie zapewnią pełnego bezpieczeństwa.

Faktem jest, że przez szyby ucieka także bardzo dużo ciepła. W nowoczesnych rozwiązaniach zarówno zabezpieczenia antywłamaniowe, jak i izolacja termiczna szyb są na najwyższym poziomie. To dlatego nie możemy decydować się na półśrodki, wybierając drzwi niskiej jakości.

Ponownie warto podkreślić, że to właśnie bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem. Jeśli bardzo podobają nam się drzwi zewnętrzne z szybą, oczywiście możemy je wybrać, jednak muszą być one bardzo solidne, aby zagwarantować nam odpowiednią ochronę.

Drzwi z drewna

Wybór drzwi jest naprawdę bardzo duży, jednak warto wiedzieć, jak odróżnić te wysokiej jakości od tych kiepskiej. Podstawową rzeczą będzie wybór materiału wykonania stolarki drzwiowej.

Drzwi drewniane są dobrym wyborem, jeśli zależy nam na dobrych parametrach cieplnych.

Drewno bardzo dobrze izoluje dom od zimnego powietrza znajdującego się na zewnątrz. W ten sposób oszczędzamy energię, co przekłada się na niższe rachunki.

Nie jest jednak tak, że tego typu drzwi są pozbawione wad. Warto o tym wiedzieć, by się na nie przygotować. Po pierwsze, są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Tego typu rozwiązanie cechuje się niskimi parametrami antywłamaniowymi. Włamywaczom będzie dość łatwo je sforsować.

drzwi wejściowe do domu

Aluminium

Jeśli na pierwszym miejscu stawiamy przede wszystkim bezpieczeństwo, dobrym wyborem będzie wybór drzwi wejściowych aluminiowych.

Sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy mieszkamy w nieciekawej okolicy lub często przebywamy poza domem, pozostawiając go bez opieki.


To rozwiązanie jest nieco gorsze pod kątem termoizolacyjności, za to znacznie lepiej sprawdza się pod względem antywłamaniowości i izolacji akustycznej.

Drzwi z aluminium są także bardziej trwałe niż drewniane oraz stanowią większą przeszkodę dla włamywaczy.

Stal

Drzwi stalowe są wysoce odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co więcej, pozwalają na sporą oszczędność, gdyż doskonale trzymają ciepło. Niższe rachunki za media to niewątpliwie atut.

Kolejny istotny aspekt, to bezpieczeństwo. Tego rodzaju drzwi są solidne i trwałe, a co za tym idzie – trudne do pokonania nawet przez bardzo doświadczonych włamywaczy.

Minusem stalowych drzwi może być fakt, że wybór kolorów jest nieco ograniczony. Jeśli jednak należymy do grona osób lubiących stonowane barwy, nie będziemy mieć problemu z wyborem odpowiedniego modelu.

W dzisiejszych czasach wiele osób stawia na bezpieczeństwo. To dlatego często wybierane są drzwi aluminiowe lub stalowe. Cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy domów jednorodzinnych.

Wybór idealnego rozwiązania

Wybór drzwi do naszych domów jest naprawdę ogromny. Możemy przeglądać nawet tysiące różnych modeli. Podstawą jest jednak wybór takich, które pochodzą od renomowanego producenta.

Idealne drzwi muszą również posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich jakość. Istotną rolę odgrywa także długość gwarancji.

Na odpowiednim rozwiązaniu nie warto oszczędzać – w końcu jest to bez wątpienia inwestycja na lata. Drzwi muszą być ciepłe, energooszczędne, powinny dobrze tłumić hałasy i chronić przed nieproszonymi gośćmi.
Współcześnie do wyboru mamy mnóstwo rozwiązań, lecz nie każde z nich będzie odpowiednie. Warto dobrze przemyśleć swój wybór, aby cieszyć się bezpieczeństwem i niższymi rachunkami za media. Dzięki wielu ciekawym modelom, możemy wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania pod kątem funkcjonalności i estetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here