Dodatki do wnętrz

Podwieszane kwietniki przez jakiś czas niemal odeszły w zapomnienie. Kiedyś popularne, teraz są bardzo świeżym i nowatorskim pomysłem. Takie rozwiązanie tworzy w pomieszczeniu wspaniały efekt. Wyobraźmy sobie lekkie donice podwieszone na łańcuszkach i wypływające z nich rośliny wiszące. Pelargonia bluszczolistna, petunia ogrodowa czy begonia bulwiasta zapewnią długie zielone pędy oraz piękne kwiaty. To rozwiązania znane z balkonów, jednak mogą być z powodzeniem stosowane w celu ożywienia wnętrz.

Podwieszane lampiony i świeczniki

Z ogniem należy obchodzić się ostrożnie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych – światłem świec można cieszyć się w wiszącej formie i bezpiecznych warunkach jednocześnie. Idealnym rozwiązaniem są wiszące świeczniki. Ich koronkowa forma albo witrażowe wykończenie tworzą na ścianach całego pomieszczenia bardzo ciekawe efekty wizualne. To idealny sposób na wieczorny relaks albo romantyczne spotkanie. Lampiony i latarnie stały się ostatnio bardzo popularne. Wprowadzają w wystroju bajkowy, tajemniczy klimat, którego nie da się podrobić. Również one przymocowane do sufitu zyskują nowego charakteru. Mogą być wykonane z metalu, szklanych szybek albo przypominać małe domki. To znacząca zmiana wyglądu pomieszczenia, która nie wymaga wiele wysiłku ani pieniędzy.

Ozdobny żyrandol – sposób na podwieszaną dekorację

Światło ogólne w salonie lub sypialni nie musi pełnić jedynie swych praktycznych funkcji. Żyrandole często przypominają prawdziwe dzieła sztuki. W ostatnim czasie zdecydowanie na topie są lampy wiszące w stylu loftowym i industrialnym. Wielkie bańki żarówek czy klosze tworzące siatkę z metalowych rurek to modele warte uwagi. Świetnie wpisują się także w aranżacje w innych stylistykach, dodając im niepowtarzalnego klimatu.

Pompony – namiastka chmur w mieszkaniu

Jeśli chcemy dodać lekkości i delikatności przestrzeni w pokoju dziennym lub dziecięcym, warto zastanowić się nad tiulowymi pomponami. Dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, a najlepiej prezentują się umieszczane grupami. Taka chmura świetnie wpasuje się w pełne bieli lub pastelowe aranżacje. Całość jest tak lekka, że wystarczy ją przymocować gorącym klejem na nitce, aby utrzymała się pewnie i bez konieczności poprawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here