kabina prysznicowa

Wybór kabiny prysznicowej nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Powinna być ona idealnie dopasowana do potrzeb wszystkich domowników, tak aby korzystanie z niej wiązało się z komfortem i wygodą. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kabin. Czym zatem kierować się przy wyborze tej najlepszej?

Rodzaje kabin prysznicowych

Jak wspomniano, na rynku dostępne są wielorakie kabiny prysznicowe. Różnią się one przede wszystkim pod kątem miejsce, w jakim mają zostać usytuowane. Od tego zależy, jaki rodzaj kabiny powinien zostać wybrany. Pierwszym rodzajem kabiny prysznicowej jest kabina narożnikowa. Śmiało można powiedzieć, iż jest to obecnie najpopularniejszy model kabiny. Jego popularność wynika przede wszystkim stąd, iż idealnie sprawdza się w małych łazienkach. Są łatwe w montażu i czyszczeniu – głównie dlatego, iż przylegają do dwóch ścian pomieszczenia. Inny rodzaj kabiny to kabina asymetryczna. Podobnie jak w przypadku kabiny narożnej, przylega ona do dwóch ścian z tym, że jeden z boków jest dłuższy. Na rynku dostępne są także kabiny przyścienne. Dają one większą swobodę aranżacji łazienki, ponieważ przylegają do ściany tylko jednym bokiem. Ciekawym rozwiązaniem są kabiny wnękowe. Wyposażone są jedynie w drzwiczki i montowane wewnątrz pomieszczenia. W przypadku dużych łazienek dobrze sprawdzić może się kabina prysznicowa wolnostojąca. Tego typu kabina zamontowana może być w dowolnym miejscu w łazience.

Kształt kabiny prysznicowej

Wybierając kabinę prysznicową, zwrócić uwagę należy na jej kształt. Wybór jest tu szeroki: wybrać można kabiny narożne, w tym kwadratowe, prostokątne, pięciokątne czy owalne, przyścienne – w tym okrągłe i półokrągłe, a także wolnostojące, najczęściej okrągłe.

Materiał na kabinę

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego kabina jest wykonana. Najczęściej kabiny prysznicowe produkowane są z tworzyw sztucznych lub szkła. Kabiny w tworzywa sztucznego są zdecydowanie tańsze. Pamiętać jednak należy o tym, że mogą być mniej trwałe. Inaczej jest w przypadku kabin szklanych. Te charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Liczyć trzeba się jednak z wyższą ceną.

Dodatki do kabin prysznicowych

Nowoczesne kabiny mogą być wyposażone w hydromasaż. Posiadają funkcję masażu ciała wodą pod wysokim ciśnieniem. Naprawdę dobra i nowoczesna kabina prysznicowa wyposażona może być także w funkcję sauny. Umożliwia, dzięki zamontowanemu termostatowi, regulację temperatury w kabinie. Jako ciekawostkę warto dodać, że kabinę można wyposażyć również w radio. Funkcja ta z pewnością umili codzienną kąpiel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here