Na rynku jest obecnie bardzo dużo produktów służących do szpachlowania. Na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać łudząco podobne. W tym artykule podpowiemy na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas zakupów.

Rodzaj robót budowlanych

Bardzo ważne jest aby dobrać odpowiedni produkt do danego rodzaju prac wykończeniowych. Gips szpachlowy potrzebny jest do wypełniania dużych ubytków i wyrównywania większych nierówności, pęknięć itp. Jest on także odpowiedni do spoinowania płyt karton- gips. Gips szpachlowy (https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/masy-gladzie-tynki-kleje) przydaje się również podczas montażu puszek instalacyjnych oraz wzmocnień na narożnikach. Produkty te charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością. Trzeba jednak przyznać, że nie można liczyć na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni za ich pomocą. Jeśli zależy nam na dobrym wygładzeniu ściany lub sufitu należy użyć gładzi gipsowej, która ma mniejszą ziarnistość.  Gładzie jednak mają mniejszą przyczepność, więc powinny być nakładane jako cienka warstwa wykończeniowa. Można ich używać zarówno do szpachlowania wielkopowierzchniowego, jak i wykańczania spoin na połączeniach płyt gipsowo-kartonowych.

Gładź gotowa czy w proszku?

Gotowa masa szpachlowa jest idealnym rozwiązaniem jeśli zależy Ci na maksymalnym skróceniu czasu prac budowlanych. Ten produkt nie wymaga mieszania a niewykorzystaną część można szczelnie zamknąć i zużyć kolejnego dnia. Gotowa gładź to także dobry wybór dla osób, które nie mają doświadczenia w mieszaniu masy. Taki produkt ma idealną konsystencję, która zapewnia odpowiednią przyczepność i wytrzymałość produktu. Przewagą gładzi w proszku jest jej niższa cena.

Sposób nakładania gładzi

Warto wiedzieć, że gładź gipsową można nakładać zarówno  mechanicznie, jak i ręcznie.  Aplikacja za pomocą agregatu tynkarskiego  jest wskazana przy dużych powierzchniach. Nakładanie gładzi za pomocą pacy jest natomiast wygodniejsze np. przy spoinowaniu  płyt karton- gips. Wybierając gładź należy upewnić się, że jest ona przeznaczona do wybranego przez nas sposobu aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here