Do czego służy kominek zapachowy?

0
1286

Kominek zapachowy to element dekoracyjny, który świetnie pasuje do każdego wnętrza. Są one dostępne w wielu kształtach oraz kolorach, dzięki czemu można wybrać taki, który idealnie będzie odpowiadał naszym potrzebom. Kominki zapachowe idealnie wyglądają nie tylko na regale czy komodzie w salonie, ale można również postawić je na szafce nocnej w sypialni, parapecie, a nawet w łazience.

Jak działają kominki zapachowe?

Do tego, aby taki kominek spełniał swoją rolę konieczne jest umieszczenie w przeznaczonym do tego miejscu zapachowego wosku lub olejku eterycznego. Warto pamiętać, aby to miejsce dokładnie wyczyścić po każdym użyciu, dzięki czemu kominek zapachowy będzie zawsze wyglądał estetycznie. Trzeba umieścić w nim także niewielką świeczkę. Najczęściej jest to tealight. Generowane przez zapaloną świeczkę ciepło ogrzewa wosk lub olejek, który dzięki temu emituje przyjemny aromat.

Dlaczego warto stosować kominki zapachowe?

Kominek zapachowy i generowany przez niego aromat pomagają się przede wszystkim zrelaksować. Są one więc niezbędne do leczenia zapachami, czyli aromatoterapii. Taka sesja skutecznie redukuje stres oraz pozwala zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Taki kominek jest więc nieodzownym elementem, który przyda się podczas odprężającego wieczoru lub gorącej kąpieli. Odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa pomoże nie tylko wprawić się w dobry nastrój, ale może również zminimalizować dolegliwości bólowe.

Kominki przeznaczone do wosku są zazwyczaj nieco większe niż te, w których umieszcza się olejki eteryczne. Posiadają one większą miseczkę, która jest w stanie pomieścić wybrany wosk. Olejki zapachowe rozcieńcza się natomiast z niewielką ilością wody. Wybierając kominek zapachowy warto także zwrócić uwagę na jego wysokość. Te przeznaczone do wosków są nieco wyższe, dzięki czemu podczas palenia świeczki nie przypalają się. Do olejków zapachowych sprawdzą się natomiast niższe modele. Intensywność zapachu można także regulować stosując świeczkę o nieco dłuższym knocie.

Rynek kominków zapachowych jest bardzo bogaty. Można bowiem wybierać w modelach wykonanych z ceramiki, kamienia, szkła lub metalu. Dostępne są także kominki wykonywane z drewna. Wybór odpowiedniego modelu zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika oraz miejsca, w którym będzie on stosowany. Jeśli chcemy, aby podczas palenia w kominku tworzył on jednocześnie przytulną atmosferę można zdecydować się na ażurowy model, który dzięki ozdobnym otworom będzie rzucał ciekawe kształty. Świetny efekt dają także modele witrażowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here