Dlaczego warto zamienić firanki na żaluzje plisowane?

Jeśli chodzi o funkcjonalność naszych wnętrz, to prawidłową koleją rzeczy jest to, aby dążyć nieustannie do jej poprawiania. Z drugiej strony dobrze jest też czasami zmienić coś ze względów estetycznych. Świeże pomysły w naszym domu czy mieszkaniu to zawsze mały nowy start! W dzisiejszym artykule na warsztat weźmiemy żaluzje plisowane. Zastanowimy się, kiedy przychodzi ten moment, że warto wymienić firanki właśnie na rolety lub żaluzje oraz, jak zrobić to dobrze?

Co to są plisy okienne?

Na samym początku powiemy, co nie co o żaluzjach plisowanych, wszystkim tym, którzy nie posiadają takiej wiedzy. Plisy okienne różnią się od tradycyjnej formy żaluzji tym, że materiał odpowiadający za przysłanianie okna jest najczęściej jednolity. Żaluzja plisowana przypomina harmonijkę, która wraz z zaciąganiem i składaniem zsuwa się i rozsuwa. Taki system zapewnia bardzo wygodny sposób korzystania, a w dodatku zajmuje bardzo mało miejsca. Można by powiedzieć, że żaluzje plisowane to coś w stylu rolety, aczkolwiek odróżnia je jeden ważny element – w mechanizmie plisów nie znajdziemy poprzecznej rurki, na którą byłby nawijany materiał. W przypadku żaluzji plisowanych cały materiał składany jest u góry witryny. Należy również dodać, że jest on najczęściej utrzymywany w specjalnych prowadnicach, które dbają o to, aby żaluzja zasłaniała wybrany obszar, jak również nie odskakiwała od oszkleń w przypadku wiatru.

Dlaczego warto?

Korzystanie z żaluzji plisowanych jest bardzo łatwe i funkcjonalne. Za pomocą specjalnych sznurków szybko można opuścić materiał na szybę. Co więcej, może być on ustawiony w dowolnej konfiguracji. Można zasłonić nim całą szybę, połowę, a właściwie ustawić ją na dowolnej wysokości. To bardzo użyteczne szczególnie w przypadku, gdy chcemy ograniczyć ilość promieni, które będą dostawać się do wnętrza. Żaluzjami plisowanymi dobrze też przysłonić okno tak, aby słońce nie świeciło nam w monitor lub ekran telewizora.

Duży wybór wariantów

Kolejna zaleta plisów okiennych związana jest już stricte z estetyką i wystrojem wnętrza. Obecnie producenci dbają o to, aby ich żaluzje plisowane dostępne były w wielu wariantach tak, aby klienci mogli swobodnie dopasować ten, który ich zdaniem będzie najlepiej dopasowany do reszty kompozycji. Najlepiej dobierać żaluzje plisowane względem koloru ścian lub witryn okiennych. Nikt nie powiedział jednak, że nie wolno eksperymentować. Łamanie konwencji to zawsze dobry pomysł na stworzenie ciekawego i oryginalnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here