Czym jest oświetlenie szynowe i jakie wybrać?

0
3456

Lampy są wbrew pozorom bardzo szerokim zagadnieniem. Kiedy klient idzie do sklepu zazwyczaj stara się, aby mniej więcej być sprecyzowanym. Jednak, kiedy dochodzi do momentu, w którym wchodzi do sklepu… wówczas zapomina się tak naprawę, co się chciało. Spokojnie! Na pewno obsługa pomoże Tobie rozwiać wszelkie wątpliwości. Ciekawym rodzajem oświetlenia jest oświetlenia szynowe. Czym jest oraz kiedy je używać?

Czym jest oświetlenie szynowe?

Systemy szynowe to układy oświetleniowe, które są montowane do sufitu. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim tym, że daje to możliwość zasilenia wielu lamp na jednej linii. Nie ma tutaj znaczenia, jaki to jest rodzaj oraz kształt przestrzeni. Należy mieć na uwadze złożoność oświetlenia szeregowego, ponieważ w jego skład wchodzi wiele drobnych oraz bardzo małych elementów. Tutaj pojawią się pytania również o potrzebę zakupu tych wszystkich drobnych elementów. W tym przypadku także należy zwracać uwagę oczywiście na jakość.

Jakie wybrać? Jednofazowe czy trójfazowe?

Różnica pomiędzy jedno-, a trójfazowymi w przypadku oświetlenia szynowego, polega na różnej liczbie uruchamianych obwodów elektrycznych, które zostały ulokowane na szynach prądowych. W układzie szynowym jednofazowym zapalają się wszystkie lampki za jednym kliknięciem. Nie ma możliwości podziału lamp na grupy. W systemie trójfazowym jest znacznie więcej wariantów do wyboru, a dokładnie trzy. W tym przypadku wszystkie lampy zamontowane na szynie możemy podzielić na trzy niezależne obwody i włączać je niezależnie od siebie. Producent? Czy ma znaczenie? Oczywiście w przypadku oświetlenia szynowego podobnie jak w wielu innych sytuacjach, tak również tutaj istotne jest to, kto wyprodukował dany przedmiot. To również od tego zależy, czy możesz spodziewać się po towarze wysokiej jakości. Po tym jaki wybierzesz produkt, możesz oczekiwać w zamian odpowiedniej trwałości i niezawodności działania. Dlatego to bardzo istotne, aby decydować się na sprawdzonych producentów. Wtedy nie będziesz mieć problemów z serwisowaniem w razie pojawienia się awarii. Przykładem ciekawej oferty lamp szynowych jest strona Strefalamp. Oferta rynkowa w zakresie oświetlenia szynowego jest bardzo szeroka. Wiele innych informacji znajdziesz tutaj (https://www.strefalamp.pl/oswietlenie-szynowe). Pamiętaj, że przed zakupem zawsze należy zapoznać się z propozycjami różnych podmiotów na rynku. W swoim wyborze należy się kierować przede wszystkim jakością oraz wzorem lamp, które muszą pasować do stylistyki całego wnętrza. Miej na uwadze, że jakość lampy pociąga za sobą wzrost jej ceny. A to właśnie jakość lampy pozwoli Tobie na długie jej użytkowanie bez obawy przed szybką awarią zaraz po instalacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here